Vrací se oblíbená soutěž Eurovize. Objevily se však komplikace, které v mnohých vzbudily obavy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Eurovize
Zdroj: Review News / Shutterstock.com

Pokud sledujete hudební dění v Evropě, tak pravděpodobně víte, jak velká je událost Eurovision Song Contest. Fanoušci se před pandemií sjížděli z celého světa, aby si tuto akci užili naživo, letos se však na akci dostanou jen ti vyvolení.

Navzdory pandemickým opatřením pokračuje soutěž, jejímž cílem je sjednotit evropskou hudební scénu a pokračovat ve své pětašedesátileté tradici pozitivní zábavy. Poté, co byla v loňském roce soutěž zrušena, se můžeme na letošní ročník těšit se vším všudy.

Konání akce pod přísným dohledem

Všichni cestující do nizozemského přístavního města Rotterdam musí projít přísnou kontrolou, aby se do Holandska dostali a mohli se zúčastnit oblíbené události, kterou budou sledovat diváci z celého světa.

Tisíce fanoušků, kteří se mohou zúčastnit kostýmových zkoušek, dvou semifinále a velkého finále, budou muset podstoupit testování, aby bylo zajištěno, že se na tuto akci nedostane koronavirus, kvůli kterému byl minulý ročník zrušen.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ben Cristovao (@bennycristo)

Výkonný producent Sietse Bakker řekl: „Organizace soutěže Eurovision Song Contest je vždy náročná, protože máte necelý rok na to, abyste uspořádali jednu z největších a nejsložitějších akcí v Evropě. Uspořádat tuto akci v období pandemie je dvakrát složitější.“

Celé okolí arény Ahoy, ve které se bude akce konat, je tematicky vyzdobené. Pokud například přecházíte na přechodu, místo běžného zeleného panáčka uvidíte panáčka tancujícího do rytmu písně Waterloo skupiny ABBA, která soutěž vyhrála v roce 1974.

Soutěžící z celého světa

Pandemie si vynutila zrušení loňské akce a letos zabránila australské zpěvačce Montaigne v letu do Rotterdamu. Zpěvačka se stále zúčastní, ale pouze zasláním zaznamenaného živého vystoupení.

Není ovšem jediná, kdo se akce nemůže zúčastnit. Matka holandského účastníka se jménem Jeangu Macrooy se také nemůže finále zúčastnit, protože nemůže odcestovat ze svého domova v Surinamu. Otec švédské zpěvačky chce zase vědět, jestli pro dceru může hlasovat ze svého domova v Kongu.

Při samotných zkouškách se ovšem také objevily komplikace, které v mnohých vzbudily obavy. Ukrajinská zpěvačka Kateryna Pavlenko musela přeskočit zkoušku v Rotterdamu a nechat se otestovat, když se necítila dobře. Výsledek byl naštěstí negativní, a ona tak měla možnost se vrátit.

Českou republiku letos reprezentoval Ben Cristovao, který je známý díky svým zajímavým skladbám. S písní Omaga však neuspěl a ve finálovém kole, kam postoupilo deset ze sedmnácti zemí, ho neuvidíme.

Zdroj: NBC Los Angeles
Autor: Štěpán Pacík


Související články