Seriál Anatomie života odhalil obsazení. Prozradíme vám, koho dnes večer uvidíte namísto Ordinace v růžové zahradě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Anatomie života
Anatomie života

Úterní večer celých šestnáct let patřil Ordinaci v růžové zahradě. Nový seriál Anatomie života začíná na televizních obrazovkách už dnes. Představíme vám, na co se můžete těšit a jaké hlavní postavy vás čekají.

Seriály z lékařského prostředí český divák miluje. Začalo to seriálem Nemocnice na kraji města v roce 1978, pokračovalo Sanitkou, Doktory z Počátků, Doktorem Martinem, Modrým kódem a dalšími.

Vynechali jsme úmyslně ten zatím nejúspěšnější, respektive nejdéle vysílaný. Ordinace v růžové zahradě po šestnácti letech končí. Nové díly se odsouvají pouze na čtvrteční večery a na konci sezóny skončí úplně. Aktuálně už se déle vysílá jen Ulice.

Anatomie života

Nový seriál se odehrává na traumatologickém oddělení v pražské nemocnici a sleduje osudy čtyř sestřiček. Každá má svůj životní příběh úplně jiný. A jak už to u seriálů bývá zvykem, jejich cesty se budou vzájemně proplétat.

Balancovat budou na hraně mezi osobním a pracovním životem. V každém díle se kromě základní dějové linky můžete těšit na dva zdravotní případy.

Seriál se začal natáčet i přes stále trvající pandemii koronaviru na podzim loňského roku a zatím je v plánu dvacet dílů první řady.

Vznikl na motivy finské předlohy ve spolupráci se slovenskou společností DNA Production. Ta se podílela například i na seriálu Specialisté.

Anatomie života zatím poběží v hlavním vysílacím čase každé úterý namísto původní Ordinace v růžové zahradě II.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jitka Schneiderova (@jitka_schneiderova)

Na koho se můžete těšit?

Jitka Schneiderová je první ženou hlavního kvarteta hrdinek. Její role je Helena Javorská, vrchní sestra, která je laskavá a rázná. Svého manžela Viktora má dva roky v kómatu, i přesto je pro ostatní oporou.

Ester Geislerová získala roli sympatické Jany Navrátilové. Manželka slušně vydělávajícího zubaře a maminka dvou dcer se vrací po mateřské pauze zpět do práce.

Snaží se co nejlépe skloubit osobní a pracovní život a splnit si sen a být lékařkou. Škoda, že ji v tomto snu nepodporuje manžel.

Martina Preissová jako Táňa Šnajdrová je ze čtveřice žen nejcitlivější. Stále hledá pravého partnera, jelikož ví, že už nemá moc času na založení rodiny. Je přehnaně empatická a neumí se od osudů pacientů zcela oprostit.

A poslední ženou ústřední čtveřice je zatím méně známá herečka Barbora Černá. Její Ema Zárubová je svobodná maminka samoživitelka. Je férová a zásadová, život ji připravil nelehký osud, ale naučila se tak spoléhat jen sama na sebe.

Dále se v seriálu objeví Karel Heřmánek ml., Ondřej Veselý, Radek Melša, Aňa Geislerová, Jiří Štrébl, Helena Dvořáková, Aleš Petráš, Jan Komínek, Václav Vašák a další.

Jak se tvůrcům seriál povedl a jaké herecké výkony nás čekají, se můžete dozvíte už dnes večer.

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články