Nedělní předávání Oscarů poznamená pandemie. Hvězdy budou muset dodržet několik hygienických zásad

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
predavani ceny oscar
Zdroj: Profimedia

Každoroční předávání Cen Akademie patří k vrcholům sezóny. Tradiční ceremoniál probíhá na přelomu ledna a února, ale letos bude vše jinak. Pandemie změnila nejen termín, ale i průběh celého večera. Co nás letos čeká?

Udílení cen probíhá už od roku 1929. Od té doby patří tento večer každoročně k nejvýznamnějším kulturním akcím. Červený koberec, honosné róby a ty největší hollywoodské hvězdy. Pompézní akce se po měsících odkladů a čekání uskuteční v neděli 25. dubna.

Večer v režimu pandemických opatření

Celosvětová pandemie koronaviru ovlivní i tento významný večer. Všichni hosté budou muset před nedělním večerem absolvovat nejméně tři testy na nemoc covid-19. Testování již probíhá, aby bylo zajištěné maximální bezpečí všech přítomných.

Při příchodu budou všichni podrobeni měření tělesné teploty. Teprve poté se budou moci slavnostního ceremoniálu zúčastnit.

V natáčecích pauzách, například během reklam, si hosté musí nasadit roušky. Během natáčení je mít nemusí, jelikož je celý večer koncipován jako televizní či filmová produkce, a platí pro ně tedy stejná pravidla jako například pro moderátory zpráv.

Večer bez moderátora

Co se ale nemění, je tradice posledních let, a to průběh večera bez moderátora. V roce 2018 proběhlo předávání ještě v tradičním pojetí, kdy jeden moderátor prováděl hosty i diváky celým večerem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Academy (@theacademy)

Od roku 2019 nemá předávání hlavního moderátora a celebrity se na pódiu střídají u předávání. Už tuto neděli se tak můžete těšit na Brada Pitta, Halle Berry, Renée Zellweger, Reese Witherspoon nebo Harrisona Forda.

Kdo si odnese sošku?

Letošní nominace vede životopisné drama Mank, které jich má na kontě hned deset. A na koho se můžete těšit v jednotlivých kategoriích?

O nejlepšího herce v hlavní roli se utká Riz Ahmed, Chadwick Boseman, Anthony Hopkins, Steven Yeun nebo Gary Oldman.

O cenu za nejlepší herečku v hlavní roli se popere Viola Davis, Andra Day, Vanessa Kirby, Frances McDormand nebo Carey Mulligan.

Jako tradičně nás čeká také vyhlášení kategorie herce a herečky ve vedlejších rolích, nejlepší kostýmy, režie, střih, scénář, masky, hudba, nejlepší dokumentární film nebo cena za nejlepší animovaný film.

Zdroj: Oscars.org
Autor: Naďa Brožová

Související články