AktuálněKomerční sdělení

Cestovní pojištění se vyplatí. Jak probíhá ošetření v zahraničí?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
cestovani letadlo
cestovani letadlo

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, neměli byste podceňovat cestovní pojištění. Pravděpodobně si říkáte, na co byste měli platit za cestovní pojištění, když máte evropský průkaz zdravotní pojišťovny. Potom jste zřejmě špatně informovaní, protože s evropským zdravotním průkazem máte nárok pouze na nezbytnou lékařskou péči, ale jen ve zdravotnických zařízeních financovaných státem. V případě, že navštívíte soukromého doktora, kliniku či nemocnici, ošetření si musíte zaplatit z vlastní kapsy. Přitom takovým komplikacím můžete předcházet, a to cestovním pojištěním.

V dovolenkových destinacích převažují hlavně soukromá zdravotnická zařízení, takže je velká pravděpodobnost, že byste si ošetření museli kompletně hradit. Věřte, že se nejedná o malé částky. Ošetření v zahraničí se často šplhá do výše několika tisíc i desítek tisíc korun. Pokud byste však měli cestovní pojištění, nezaplatili byste ani korunu, neboť léčebné výlohy by hradila pojišťovna, a to i v případě, že navštívíte soukromou kliniku.

„Mně se přece nemůže nic stát,“ říkáte si…

Často jsou lidé přesvědčení, že cestovní pojištění je zbytečné, protože přece jim se nemůže nic stát. Pamatujte však na to, že zákon schválnosti funguje, a tak vás na dovolené postihne třeba zánět zevního ucha, střevní obtíže, alergie, úraz končetin, bolest zubů či akutní zánět průdušek. Opravdu chcete s těmito problémy čekat až do návratu z dovolené? Jestliže si chcete další dny v zahraničí užít se vším všudy, asi chcete od bolestí ulevit, a s tím vám pomůže okamžitá lékařská pomoc.

Zdroj: 123RF.COM

Cestovní pojištění se vyplatí

Uvedeme vám jeden z nejčastějších příkladů z praxe. Chorvatsko je jeden z nejoblíbenějších dovolenkových cílů. Asi víte, na které památky se vydáte a jaké pláže navštívíte. Zjišťovali jste si ale to, na kolik vás vyjde ošetření u zubaře či ošetření zlomeniny? Velice často chorvatští lékaři u turistů ošetřují poranění mořským ježkem (2 500 až 3 000 korun), trávicí potíže a zánět ucha (4 000 až 4 500 korun), zlomenou nohu (110 000 korun) a bolesti zubů (3 500 korun). Představte si, že nemáte sjednané cestovní pojištění, potom musíte platit vysokou spoluúčast, která je v Chorvatsku 20 %. Zlomenina nohy vás tak vyjde klidně na 22 000 korun. V případě cestovního pojištění na 0 korun.

Jestliže vás zajímá cestovní pojištění srovnání, neměli byste se ohlížet jen na to, kolik za pojištění zaplatíte. Zaměřte se hlavně na to, co všechno pojištění zahrnuje.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články