Dcera Sigourney Weaver má rošťácký účes. Podobá se matce v éře jejího nejslavnějšího filmu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
sigourney weaver vetrelec
sigourney weaver vetrelec

Málokterá hollywoodská hvězda se může pyšnit šťastným manželským svazkem trvající léta. Výjimky ale přece jen existují a jednou takovou je i americká herečka Sigourney Weaver a její manžel Jim Simpson, kteří tvoří pár už více než třicet let a mají dospělou dceru Charlotte. Uvidíme ji někdy na filmovém plátně?

Sto osmdesát centimetrů vysoká Sigourney vyrůstala v New Yorku, a jelikož byl její otec ředitelem televize NBC, měla na růžích ustláno.

Filmovou kariéru rozjela celkem bez problémů a proslavila se zejména rolí Ellen Ripley ve filmu Vetřelec.

I její budoucí manžel, režisér Jim Simpson prožil pohodové dětství na Havaji. Za studiem herectví se vydal do poněkud chladnějšího Bostonu.

Nakonec zakotvil u divadla jako režisér a tato pozice ho svedla dohromady se Sigourney.

Láska na první pohled

Sigourney se do o šest let mladšího Jima zamilovala. Na jedné akci ho vyzvala k tanci, a poté ho pozvala na svou halloweenskou party.

Tam už to mezi nimi zajiskřilo a stal se z nich pár. Svému otci nejdřív herečka tvrdila, že je Jim jachtař, protože nikoho z herecké branže pro ni nechtěl.

Brali se v říjnu 1984 pod širým nebem za zvuku bongo bongo bubnů a každý host na sobě musel mít tetování. Otec Sigourney byl nakonec rád, že se dcera v pětatřiceti letech usadila.

Zdroj: Profimedia

Začaly jí tikat biologické hodiny, a poté, co si péči o dítě vyzkoušela i v roli Ellen Ripley, byla rozhodnutá, že chce své vlastní.

Rodina vždy na prvním místě

Dcera Charlotte se narodila v dubnu roku 1990, to už Sigourney bylo jednačtyřicet.

S malou dcerkou zůstala nějakou dobu doma a dala si oddych. Druhé dítě bohužel potratila a další už mít nemohla.

Ačkoliv se vrátila k filmové kariéře, rozhodla se točit pouze jeden film ročně, aby se mohla dceři naplno věnovat.

Když natáčela třetí pokračování Vetřelce a musela jít dohola, malá Charlotte se jí tak bála, že doma raději nosila paruku.

Rodina je pro Sigourney tím nejdůležitějším, a proto vždy špatně snášela, když musela být od ní kvůli natáčení odloučená.

Nejhorší to bylo při natáčení filmu Avatar, kdy strávila několik týdnů na Novém Zélandu, zatímco se Charlotte připravovala na příjímací zkoušky na vysokou školu. Sigourney kvůli tomu několikrát vyhledala psychoterapeuta.

Dnes je Charlotte už třicet let, a ačkoliv si rodiče tak trochu přáli, aby z ní byla herečka, ona se rozhodla jít jinou cestou.

V branži ale zůstala a možná se někdy objeví v titulcích filmů jako autorka.

Autor: Karolína Stoczková

Související články