Zebří muž: Na těle černé pruhy a zuby ostré jako jehly. Tvrdil, že ho tak znetvořili domorodci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
The Great Omi
Zdroj: oliver, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Horace Ridler se narodil do bohaté anglické rodiny v roce 1892. Jako malý si užíval veškerých privilegií, která jako člen vyšší vrstvy měl. Hodně cestoval, vzdělával se, využíval veškeré dostupné možnosti. Pak se ale jeho život změnil.

V roce 1922 Ridler opustil vojenskou službu a začal shánět něco, čím by si přivydělal. Nebyl zvyklý na to, že nemá peníze, kdykoli si o ně řekne rodičům.

Napadlo ho, že by si mohl vydělávat předváděním svého těla. Tehdy se nechal poprvé potetovat, píše Tattoo Archive.

Musel dát publiku víc

Jedno tetování bohužel nevzbudilo takový zájem, jaký očekával. Místo toho, aby se vzdal, se rozhodl, že dá naopak lidem víc.

V roce 1927 začal spolupracovat se známým tatérem Georgem Burchettem, který mu pomohl navrhnout vlastní vzhled celého těla.

Horace strávil 150 hodin pod jehlou, aby se na jeho těle objevily černé pruhy, díky nimž začal připomínat zebru.

Ty měl na rukou, na zádech, ale i na hlavě. Tu si dokonce kvůli tomuto účelu nechal vyholit, uvádí The University of Sheffield.

Stále to nebylo dost

Jako zebří muž začal Ridler cestovat po Evropě. Bavil lidi ve Francii i v Anglii, stále ale cítil, že jeho show něco chybí. Rozhodl se proto, že nezůstane u pouhých tetování. Své tělo začal modifikovat i dalšími způsoby.

Začal si pilovat zuby, aby je měl ostré jako jehly, do uší si dal několik náušnic. Pro svůj vzhled si navíc vymyslel i speciální příběh. Vykládal před publikem, že byl zajat domorodci, kteří jeho tělo tímto způsobem znetvořili.

Později se oženil. Jeho žena ho v show podporovala tím, že ho uváděla. Sama pak popisovala jeho utrpení jako něco, čím by ona nikdy projít nedokázala. Ze svého manžela udělala hrdinu.

Druhá světová válka probudila v Ridlerovi vlastenectví. Pokusil se znovu narukovat do britské armády. Byl však odmítnut, protože jeho vzhled byl považován za nevhodný pro vojáka.

Nadále se tak věnoval tomu, co dělal doposud. V roce 1969 odešli on i jeho žena do důchodu.

Zdroj: The University of Sheffield, Forgotten Newsmakers, Tattoo Archive

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články