Kvůli nekvalitní neznačkové nabíječce jí vyhořel dům. Žena málem přišla o své dcery

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Emma Flaherty
Zdroj: Profimedia

Do technologie se někdy vyplatí investovat. To si nejspíš už po zbytek svého života bude pamatovat pětapadesátiletá Emma Flaherty, které kvůli levné nabíječce k telefonu začalo u ní doma na předměstí města Worcester hořet. A nešlo jen o majetek, o který měla v tu chvíli strach.

Emma byla naštěstí doma, když k celé události došlo. Jinak mohlo všechno dopadnout daleko hůř.

Nejprve žena ucítila kouř. Běžela tak do patra, odkud zápach vycházel. A tam zjistila, že v ložnici její starší dcery hoří.

Musela zachránit děti

Emma myslela především na to, že musí z domu dostat své dvě dcery. Starší patnáctiletou Chloe i mladší dvanáctiletou Lolu naštěstí dokázala zachránit.

Přivolaní hasiči pak ještě hodinu likvidovali požár, který nakonec zničil velkou část domu.

Podle Emmy se sousedé od samého začátku pokoušeli rodině pomoci a hasili plameny vším, čím mohli. I tak ale nakonec bohužel nemovitost skončila v neobyvatelném stavu. Všichni jsou ale rádi, že nedošlo k žádným újmám na zdraví.

Od neznačkové nabíječky

Celý požár zavinila ve skutečnosti levná nabíječka, kterou si starší dcera nabíjela svůj telefon. Zatímco usnula, nabíječka se přehřála a od ní potom začalo v pokoji hořet, popisuje neštěstí Daily Mail.

„Velmi jsem se bála. Většina našeho domu je zničená. Už nikdy nedovolím, aby se do naší domácnosti dostala nějaká neznačková technika. Jsem každopádně vděčná všem hasičům, ale i sousedům za jejich pomoc,“ komentovala situaci podle webu Mirror majitelka domu.

Ačkoli obě dívky musely být ošetřeny zdravotníky, naštěstí se ukázalo, že se kouře nenadýchaly příliš a že se po pár minutách kašlání vše vrátilo do normálu. Emma je tak vděčná, že nedošlo k žádné horší katastrofě.

Zdroj: Daily Mail, Worcester News, Mirror

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články