Komerční sdělení

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
Investice do zlata
Zdroj: Shutterstock

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Ceny zlata dosahují nových rekordů

Pravděpodobně jste zpozorovali, že aktuální ceny zlata překonávají historické rekordy. Nenechte se tímto stavem zmást – i přesto je ideální čas k nákupu. Jak je to možné, když je momentálně žlutý kov „drahý“?

Odpovědí je jeho dlouhodobá povaha. Přece jen se bavíme o investici, která má největší sílu v řádech patnácti, dvaceti a více let (spoření na důchod, výstavbu rodinného domu nebo jako zajištění dětí). V takto dlouhém časovém úseku opravdu nezáleží na tom, co se dělo v rámci několika týdnů/měsíců.

Jakési krátkodobé časování trhu (které je prakticky nemožné) si tedy nechte spíše na kryptoměny nebo IPO. Vás musí zajímat spíše dlouhodobé předpovědi světových analytiků.

Právě ti tvrdí, že v následujících dekádách vyroste cena zlata oproti dnešku klidně několikanásobně. Čím déle tedy budete čekat na nákup, za tím horší cenu budete nakupovat. Tím menší zhodnocení na konci investičního období budete slavit…

Ideální investiční strategie není nic složitého

Téměř nikdo z nás si nemůže dovolit přesně v tuto chvíli vzít několik milionů korun a koupit hromady zlata. Průměrný český zaměstnanec/podnikatel bude tedy benefitovat spíše ze strategie postupného přikupování. Jak to funguje?

V průběhu roku si určete několik neměnných dat, během nichž vždy bezpodmínečně koupíte/objednáte zlatý slitek dle aktuálních možností. Někteří z vás budou nakupovat čtyřikrát do roka, jiná šestkrát, případně i dvanáctkrát. Někdo koupí gramový slitek, jiný klidně stogramový. Žádné množství není moc malé na to, aby z dlouhodobého hlediska nevykouzlilo zázraky.

Poctivě dodržujte tento postup a za určitý čas (například v důchodu) se budete moci cítit skvěle – získáte totiž vážně záviděníhodné portfolio.

Samozřejmě se bavíme o starém dobrém fyzickém držení. Prostě a jednoduše si schovejte zlaté slitky/cihličky do trezoru. Tam vám je nikdo nevezme. Raději zapomeňte na virtuální držení zlata, akcie zlatých dolů (nevíte, zdali nejsou prázdné) či absolutně nevýhodné bankovní spoření do zlata.

Zlato je jedna z nejbezpečnějších investic

Víte o tom, že žlutý kov patří mezi nejbezpečnější investice na celém světě?

Tento stav je daný jeho chováním v dobách krizí. Právě v časech válek, pandemií, krachů bank, vysoké inflace a dalších katastrof padají ceny akcií, dluhopisů, kryptoměn a dalších produktů strmě dolů. A to klidně až o 50, 60 i více procent.

Zlato se však v daných situacích chová přesně opačně. Dle historických statistik se v osmi z deseti podobných případů jeho cena začala prudce zvyšovat. Přesně proto jej ve velkém nakupují banky, státy i miliony investorů napříč zeměkoulí. Považují jej za ideální protiváhu zbytku portfolia.

V naší malé zemi je navíc tento drahý kov plně osvobozený od daně z přidané hodnoty. Při zpětném odkupu není dokonce nutné platit ani daň ze zisku. Patříte mezi jedince, kteří neradi odevzdávají peníze státu? Pak jste na správné adrese!

Hlídejte si rozdílné marže obchodníků

Dávejte pořádný pozor – žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky. Logicky se k nám tedy takové produkty musí vozit ze zahraničních zemí. Nejvíce z nich k nám putuje ze Švýcarska (rafinérie Argor-Heraeus) či Německa.

Pokud se k nám něco musí dovážet, logicky to stojí více, než kdyby se daný produkt vyráběl přímo u nás. Někdo holt musí zaplatit kurýrní společnost, obchodníky i další zúčastněné. A co víc, někteří čeští obchodníci si nastavují vážně ohromné marže.

Jen u nejlevnějšího gramového slitku Argor-Heraeus zjistíte, že někde jej lze koupit za 1 900 Kč, jinde za 2 200 Kč, ale klidně i více než 2 500 Kč. Přesně proto porovnávejte nabídky jednotlivých obchodníků!


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články