Vanda Hybnerová promluvila o výhružných anonymech. Lidé jí nedali pokoj ani na ulici

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vanda hybnerova
Zdroj: Profimedia

Vanda Hybnerová je především divadelní herečka, ale vidět ji můžete také v různých filmech nebo seriálech. Její role ale nebyly vždy radostného a sympatického rázu.

Třeba v Soukromých pastech si zahrála v jednom díle hlavní roli, kdy hrála matku patnáctileté dceři Veronice. Té se zhostila Berenika Kohoutová, jež si nemohla spolupráci s Vandou i Miroslavem Etzlerem, který hrál jejího otčíma, vynachválit.

Herečka do Prahy cestuje z Vysočiny, kde má své zázemí

Vanda Hybnerová byla více jak dvě desítky let vdaná za herce Sašu Rašilova, jejich cesty se rozešly v roce 2014. Během svého manželství zplodili dvě dcery, se kterými má herečka skvělý a otevřený vztah.

Své mamince se nikdy nebály svěřit s tajemstvím nebo ukázat přítele. Jejich přátelé je pravidelně navštěvují na Vysočině, kde má Vanda zázemí a chová i své koně. Kolem zvířat se pohybuje už od dětství, prvního psa dostala již ve svých deseti letech.

Herečka si myslí, že je dobré dětem zvířata pořizovat, aby se naučily odpovědnosti.

Vandu můžete znát nejen z divadla, ale také ze spousty filmů, některé její role ji ale stály i zdraví. Právě v Soukromých pastech si zahrála matku pubertální dcery, kterou začal její otčím sexuálně obtěžovat.

Vanda jako matka nechtěla uvěřit, že se něco takového u ní doma děje, Berenika jako Veronika se proto musela svěřit také svému partnerovi. Tento díl Soukromých pastí strhl v médiích obrovskou vlnu reakcí a lidé se o obtěžování v rodinných kruzích začali více zajímat. Bohužel, zajímali se i o herečku v roli matky, která to dovolila.

Spoustu anonymních výhružek dostávala i měsíce po natáčení

„Měla jsem tolik anonymů, na ulici na mě křičely maminky a tak. Takže když někdo něco zahraje dobře, trošku si tím namydlí schody. Doufám, že v tomto případě mi bude odpuštěno,“ řekla Vanda pro týdeník Sedmička. V té době to neměla jednoduché, naštěstí ale měla také příjemnější role.

Nakonec ale byla ráda, že se taková lavina spustila. „Zrovna v této epizodě, Tatínkova holčička, se Mirek Etzler své role otčíma ujal velmi realisticky a ten ohlas poté byl velký, třeba na různých chatech a v diskuzích,“ řekla pro idnes.cz.

Sama už se setkala s takovými tématy, že je vůči těmto i horším už otrlá. Dobrý herec už dnes dokáže zahrát cokoliv, aby ho to poznamenalo. Vanda si proto uvědomuje, jaký dosah tento díl měl.

„Dokonce se právě uvedením tohoto příběhu povedlo spustit takovou lavinu, že spousta dívek nebo žen, které s tím nějaký problém měly, se uvolnily natolik, že byly schopny poté vyhledat odbornou pomoc a tu svou situaci řešit,“ svěřila se v rozhovoru.

Zdroj: Sedmička, idnes.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články