Jakub Voráček neposlechl tátu a přišel o mnoho peněz. Nyní už si na žraloky dává pozor

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jakub Voracek
Zdroj: Profimedia

Hokejista Jakub Voráček dlouho působil v zámořské NHL, než ho zdravotní komplikace donutily profesionální kariéru na čas, možná dokonce definitivně, ukončit. Za tu dobu si vydělal mnoho peněz, ale o část z nich přišel kvůli neuváženému kroku. Naštěstí měl po svém boku rodiče, kteří mu dobře radili.

Jakub Voráček musel svou profesionální kariéru dočasně pozastavit kvůli častým otřesům mozku. Za kariéru jich měl sedm a to si vybralo svou daň.

Bolest byla nesnesitelná

Nebyl to však jediný problém, který hokejista měl. Trpí totiž tzv. nemocí králů. Dna způsobila, že týmovým lékařům opakovaně tvrdil, že má zlomenou nohu.

Vyšetření nic neprokázala, a tak hokejista nacpal napuchlou nohu do brusle, a hrál dokonce ostré zápasy.

„Jednou jsem se poch*al, když jsem si nazouval brusli,“ reagoval na sociálních sítích na pochybnosti fanoušků, zda toto opravdu proběhlo, sám Voráček.

A kdyby mu náhodu fanoušci nevěřili, přidal svůj komentář i jeho spoluhráč Carlo Colaiacovo s tím, že se to opravdu stalo a že u toho byl.

A protože omezení jídelníčku má prý minimální vliv na léčbu dny a Voráček se nechtěl omezovat, jeho léčba byla velmi zajímavá.

„Jeho tehdejší dieta se skládala z plzeňského piva, červeného vína, japonského hovězího (Wagyu) a sushi. Naházel do sebe jídla pro čtyři lidi. Bylo nechutné, jak moc jedl. V dalším zápase byl ale nejlepším hráčem na ledě,“ práskl na Voráčka hokejový útočník Michael Del Zotto.

Investoval do modelů stadionů

Voráček nyní hledá, jak se uplatnit, kdyby hokejová kariéra opravdu skončila. Vede nadaci Kluk Puk a je spolumajitelem výrobce perlivých čajů OXO Bubble Tea. Navíc vstoupil do společnosti Tarespa, která se zabývá tvorbou modelů stadionů.

„Sám jsem během své kariéry dostal řadu dárků, ať už třeba za mistrovství světa, nebo odehrané zápasy v NHL. Většinou to bývají hodinky, které můžou být hezké, ale nikdy vám nenavodí emoci spojenou s klubem nebo daným zážitkem. Model stadionu, s nímž máte zážitek spojený, ale ano. Tím spíše, když září v barvách, které jste několik let zvyklí vnímat,“ uvedl Voráček pro Forbes, proč do společnosti vstoupil.

Zdálo by se, že Jakub Voráček je, co se týče financí, za vodou. Nyní se ale přiznal, že měl v tomto ohledu více poslouchat tátu.

S financemi měl zacházet lépe

„Vždycky jsem byl bohém, jak na ledě, tak mimo něj. Chybu jsem samozřejmě také udělal. Ještě nejsem úplně připravený o tom mluvit, myslím, že to vědí jen lidé, kteří jsou mi opravdu blízcí. Faktem je, že jsem pár peněz doslova vyhodil do koše,“ přiznal hokejista v rozhovoru pro Aktuálně.

V rozhovoru dodal, že zpočátku mají hokejisté v NHL příjem zastropovaný a mohou si vydělat maximálně 900 tisíc dolarů ročně. Po zdanění zůstane hráči asi 500 tisíc dolarů.

Hokejista zpětně uznává, že je velmi důležité mít někoho, kdo pomůže a poradí ohledně financí.

„Kdybych tátu poslouchal, jsem dneska ještě daleko bohatší. Víte co, peníze se o hodně snáz utrácejí, než vydělávají. A jakmile je máte, nalepí se na vás spousta lidí, kteří se chtějí jen přiživit. Proto je podstatné mít někoho blízkého, komu můžete věřit. A mohu jen poděkovat svým rodičům, protože bez nich bych to nikdy nedotáhl tak daleko,“ vysvětlil svá slova.

NHL totiž mladým hráčům vůbec nepomáhá. Hokejista si musí sám najít bydlení, zajistit auto a postarat se o sebe. Nakonec se ale Voráček díky svým chybám prý poučil a nyní už si na žraloky, co se chtějí přiživit, dává pozor.

Zdroj: Blesk, Forbes, Aktuálně

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články