Zdravé neznamená dietní. Tyto snídaně jsou vhodné pro nastartování dne, hubnout po nich ale nebudete

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Avokadovy toust
Zdroj: Shutterstock

Když chce člověk žít zdravě, není to vždy to samé, jako když chce hubnout. Existuje řada jídel, která jsou sice pro lidské tělo vhodná, i tak se po nich ale přibírá. Velmi často to platí u několika typů snídaní, u kterých si lidé myslí, že po nich zhubnou. Opak je ale pravdou.

Snídaně je základ dne a člověk by ji neměl vynechávat. Přeskočit snídani je podle serveru Times of India jednou z nejčastějších chyb, které ve svých stravovacích návycích lidé dělají.

Pokud hledáte takovou, která vás po ránu nastartuje, na internetu najdete spoustu zdravých jídel. Je ale důležité si uvědomit, že zdravé nemusí nutně znamenat dietní.

Avokádový toust

Mnoho lidí si myslí, že avokádo je zdravé. A je to skutečně pravda, toto ovoce ale obsahuje mimo jiné poměrně velké množství tuků. A ačkoli jde o tuky zdravé, stále to znamená, že je jídlo velmi kalorické.

Pečivo obecně je navíc jedním z jídel, která by se měla při dietách vynechávat. I když si třeba myslíte, že tmavé pečivo vám nijak neublíží, pravdou je, že i po něm se tloustne. Tousty s avokádem tak rozhodně pro hubnutí zdravou snídaní nejsou.

Ovesné vločky

Ovesná kaše je plná živin a vlákniny, které naše tělo potřebuje. Pro zdravý start dne je tak ideální. Bohužel ale i v tomto případě jde o jídlo kalorické. Podle serveru Eat This může mít jedna miska ovesných vloček k snídani hodnotu až 500 kalorií, což je při snaze zhubnout poměrně hodně.

Řecký jogurt s ovocem

Někteří lidé mají za to, že dát si k snídani bílý řecký jogurt s ovocem a trochou medu je ideálním způsobem, jak nastartovat den. Pokud ale chcete zhubnout, mýlíte se.

Řecký jogurt je velmi tučný a kalorický. A to žádné ovoce nezachrání. Pokud chcete posnídat zdravě, vyhledejte jogurty bez tuku, které jsou sice chuťově proti tomu řeckému samozřejmě slabší, nicméně s hubnutím vám na rozdíl od něj pomohou.

Míchaná vajíčka

Říká se, že vajíčka jsou ideálním jídlem pro dietu. Ale snídat každý den ta míchaná je také špatně. Pokud si dáte vajíčko natvrdo nebo naměkko, nic se neděje. Ovšem za předpokladu, že k němu budete místo pečiva přikusovat raději okurku či ředkvičky.

Jenomže míchaná vajíčka nemůžete dělat jen tak na suché pánvi. A jakmile použijete olej nebo máslo, kalorie se začnou sčítat. Nemluvě o tom, že sůl a pepř, které do vajíček nejspíš v tomto případě přidáte, vaší dietě také nepomohou.

Zdroj: Eat This, Express, Times of India, Stylecraze

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články