Vnitřní sprcha: Nápoj, který pomůže s rychlým vyprazdňováním, se stal hitem internetu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Chia seminka ve vode
Zdroj: Shutterstock

Na sociálních sítích se v minulém roce objevil trend, kterému se říká vnitřní sprcha. Jedná se o nápoj, který má člověku pomoci s rychlým a efektivním vyprázdněním. A podle odborníků tento hit internetu skutečně funguje.

„Když chia semínka absorbují vodu, získají gelovitou konzistenci. Dodávají stolici objem a váhu, což ji změkčuje a pomáhá jí projít,“ vysvětluje podstatu trendu dietoložka Beth Czerwony.

Vnitřní sprcha

Pokud máte problémy s pravidelným chozením na toaletu, nebo chcete jednoduše jen projít detoxem a udělat něco pro své zdraví, můžete si vnitřní sprchu připravit i doma. Je to vlastně velmi snadné.

Na nápoj budete potřebovat jenom chia semínka, vodu a citron. Do půllitru vody dejte 3 lžíce chia semínek a dochuťte ji citronem. Pak už jen počkejte, až chia semínka nabobtnají. Vodu můžete doplnit ledem.

Podle webu Eating Well je ale třeba myslet na to, že doporučená denní dávka chia semínek je jedna lžíce. Buď si tedy udělejte nápoje menší množství, nebo ho následně uchovávejte ve flašce v lednici a pijte ho postupně během několika dní.

Zázračná chia semínka

Chia semínka jsou potravina, která nepomáhá jenom s nastavením správného vyprazdňování. Obsahují mnoho vitamínů a minerálů a jsou našemu tělu prospěšná i v dalších ohledech.

Konzumace chia semínek může být podle webu Health prevencí proti cukrovce i rakovině, dopomáhá psychickému klidu a klidnému spánku.

Chia semínka mohou pomáhat také s krevním tlakem, depresemi, srdečními onemocněními, mrtvicí i dalšími potížemi.

Navíc nabobtnaná chia semínka dopomáhají člověku s pocitem sytosti, jsou tak vhodná i při dietách. A je jen na vás, zda je budete dávat do vody, dochutíte si s nimi jogurt, nebo je přidáte při pečení do chleba či buchet.

Zdroj: Eating Well, Cleveland Clinic, Elle, Health, Cosmopolitan

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články