Plněné zapečené kaiserky: Udělejte si křupavé hvězdičky s náplní podle své chuti

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zapecene kaiserky
Zdroj: Shutterstock

Pokud máte doma housky kaiserky, můžete je jednoduše rozpůlit, strčit do nich sýr a dát je dětem na stůl jako jednoduchou a rychlou večeři. Pokud jim ale připravíte zapečené kaiserky, které dělám doma rodině já, ocení to určitě víc. A navíc také půjde o plnohodnotnější jídlo.

Připravte svým dětem barevnou a plnohodnotnou večeři, která je bude bavit. Pohostěte hosty, kteří u vás přespávají, jídlem, na které nezapomenou do konce života.

Anebo udělejte radost sami sobě a odměňte se po náročném dni. Obložená zapečená kaiserka udělá radost každému.

Barevné ingredience

Na zapečené kaiserky můžete využít všechno, co máte rádi. Je jedno, jestli zvolíte světlé, nebo tmavé pečivo, jakou si vyberete šunku nebo jakému druhu sýru dáte přednost. Můj recept je tak pouze inspirací a při přípravě se pak řiďte vlastními chutěmi.

Já na přípravu jídla používám plátky eidamu, debrecínku, máslo, česnek, pažitku, bazalku, máslo, sůl a pepř. Dále většinou najdu v lednici nějakou papriku, rajče nebo jarní cibulku, což jsou všechno druhy zeleniny, které jdou krásně zapékat.

Pečené hvězdičky

Housky rozřízněte na několika místech do tvarů hvězdičky, dejte ale pozor, abyste nikdy nedokrojili až dolů. Při zapékání by se vám totiž potom jídlo rozpadlo. Rozpuštěné máslo smíchejte s pažitkou, česnekem a bazalkou.

Do jednotlivých děr naskládejte plátky sýrů, salámů, rajčata, papriku, čerstvou bazalku, zkrátka cokoli, co se vám do nich vejde. Potom zalijte housky rozteklým máslem a dejte je na plech do trouby.

Kaiserky pečte v troubě předehřáté na 180 °C asi 5 až 10 minut podle toho, jak moc je chcete mít křupavé. Sýr se nádherně rozteče, zelenina změní chuť a z housek se stane na talíři opravdové umělecké dílo.

Nejlepší je, že potom už jen stačí jednotlivé nakrojené kousky rukou ulomit a vychutnat si vynikající večeři.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články