Melase se ne nadarmo přezdívá černé zlato. V lékárně za ni navíc nedáte majlant

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Melasa
Zdroj: Shutterstock

Melasa se v poslední době stala velmi žádaným produktem. Zakoupit ji můžete levně v lékárnách a má celou řadu zdravotních benefitů. My vám teď některé z nich představíme a prozradíme vám, proč byste měli její užívání zvážit i vy.

Melasa je tmavý sirup, který vzniká jako vedlejší produkt při výrobě cukru. Rozhodně ale nejde o odpad, jak by se na první pohled mohlo zdát. Melasa se mimo jiné využívá jako náhradní sladidlo.

Černé zlato

Melase se přezdívá někdy černý zázrak, nebo také černé zlato. Oproti cukru nebo medu má až o polovinu nižší kalorickou hodnotu. Zároveň je ale bohatá na minerály, vitamíny a další zdraví prospěšné nutriční prvky.

Existuje několik druhů melasy. V USA je například rozšířena ta, jejíž základní surovinou je granátové jablko. U nás je mnohem běžnější melasa třtinová, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě třtinového cukru.

Třtinová melasa je bohatým zdrojem vápníku a hořčíku. Obsahuje také vyšší množství železa. Tyto látky jsou vhodné pro naše kosti, klouby, zdravé zuby, ale také pro správnou srdeční činnost a činnost dalších vnitřních orgánů, vysvětluje Medical News Today.

Proč melasu začít používat?

Melasu si můžete pořídit v lékárně a začít ji používat buď jako sladidlo, nebo ji denně užívat po lžičkách. Kromě toho, že celkově posílí vaše tělo a ochrání ho před nemocemi, je vynikajícím pomocníkem při zácpách i průjmech.

Melasa stabilizuje trávicí a vylučovací systém. Dopomáhá ke zdravému srdci, stabilizuje také hladinu cukru v těle. Můžete tak jejím užíváním předcházet jak riziku infarktu, tak také cukrovky.

Dále černé zlato pomáhá snižovat hladinu tuku v těle, je tedy účinným pomocníkem při hubnutí. Vhodné je dokonce i její užívání v těhotenství, kdy může snižovat ranní nevolnosti. V neposlední řadě pak pomáhá ke zvyšování sexuální touhy.

Melasa je jednoduše přípravek, který doma chcete mít. Pomáhá snad se všemi problémy, na které si vzpomenete. Její pořizovací cena navíc není vysoká. Zamyslete se tedy nad jejím využíváním i vy.

Zdroj: WebMD, Healthline, Medical News Today

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články