Medvědí mléko: Dle babských rad zažene každou přicházející nemoc

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Medvedi mleko
Zdroj: Shutterstock

Počasí venku se každým dnem mění a začíná období podzimních nemocí. Pokud se zničehonic začnete cítit špatně, možná na vás něco leze, a je tak třeba začít urychleně jednat. Slyšeli jste už o zázračném léku s názvem medvědí mléko?

Sychravé počasí negativně ovlivňuje lidskou náladu i imunitu. Je proto dobré mít v záloze nějaký ten plán pro případ, že začnete pociťovat nějakou tu přicházející nemoc. Teplé mléko s rumem je podle všeho lékem, který zabíral už našim babičkám.

Hned se vypotíte z každé nemoci

Na přípravu medvědího mléka potřebujete jen 250 mililitrů mléka, 30 mililitrů rumu a 2 lžíce medu. Mléko ohřejte a smíchejte se zbylými surovinami. Ideální je pít ho navečer.

„Tělo se okamžitě začne prohřívat, začnete se potit a bude se vám chtít spát. Ráno se zase budete cítit jako rybička nebo vám alespoň bude lépe,“ píše web Žijeme homemade.

Medvědí mléko je vhodné především při počátečních příznacích chřipky a nachlazení, pomáhá při škrábání v krku, proti chrapotu, smrkání i únavě. Účinky má podobné jako například paralen: Člověk je po něm unavený, ale vypotí se z nemoci.

Verze pro děti

Samozřejmě pokud jsou to děti, který je špatně, rum v tomto případě vynecháváme. I samotné mléko s medem ale ulevuje od problémů. Med obsahuje mnoho vitamínů, železa, kalcia, fosforu a rostlinných silic. Ty napomáhají správnému fungování imunitního systému, píše Healthline.

Mléko samo o sobě pak je zdrojem kvalitních bílkovin a kyseliny mléčné. Obsahuje také řadu vitamínů, ke kterým patří A, D, E, K a vitamíny skupiny B. V neposlední řadě je zdrojem minerálních látek, jako jsou vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, chlor, železo a jód.

Zdroj: Česká televize, Žijeme homemade, Prima Living, Be body Wise, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články