Majonézu využijete i jinde než v kuchyni. Likviduje vši a čistí stříbro

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Majoneza
Zdroj: Shutterstock

Majonéza se dává do salátů, dresinků, nebo se do ní namáčí grilované maso. Kromě využití v kuchyni je ale pomocníkem také jinde v domácnosti. Možná vás překvapí, že někteří lidé si v ní myjí hlavu, jiní ji zase využívají při čištění stříbra.

O majonéze se traduje, že je poměrně nezdravá. To ale podle všeho není pravda. Ty kvalitní jsou totiž vyráběny z rostlinných olejů, které obsahují zdraví prospěšné vícenenasycené mastné kyseliny.

Podle serveru Healthline je v některých případech dokonce vhodné si párkrát do týdne majonézu dopřát. Může totiž například pomáhat se snižováním cholesterolu. Mimo to má ale využití také i jinde než v kuchyni, což možná spousta z vás nevěděla.

Vyčistí stříbro

Majonéza překvapivě funguje na čištění stříbra stejně dobře jako k tomu určené profesionální leštidlo. Je to díky citronu a octu, které jsou v ní obsaženy. Dokonale odstraní černý povlak z vašich šperků a vy se budete opět radovat z nádherného lesku.

Majonézu jednoduše nalijte do misky a šperky do ní celé ponořte. Nechte směs minimálně 15 minut účinkovat, radí Stylecraze. Pak je vyndejte a vyleštěte měkkým hadříkem. Nakonec stačí opláchnout a budete se divit nad výsledkem.

Zlikviduje vši

Pokud vaše dítě přišlo ze školy s tím, že se u jiných dětí objevily vši, preventivně mu začněte mýt hlavu majonézou. Zdá se to možná trochu jako nechutná praktika, dochucovadlo ale dokáže zbavit vaše dítě hnid, tedy vších vajíček.

V případě, že už se u potomka vši objevily, postup je stejný, majonéza totiž tyto parazity dokáže zlikvidovat. Než tak přistoupíte k drastickým krokům, jako je stříhání vlasů, vyzkoušejte nejprve tento postup.

Majonéza je ale pro vlasy blahodárná nejen v případě, že se potřebujete zbavit vší. Látky v ní dopomáhají ke zdravé pokožce hlavy, pevnosti a lesku vlasů a jejich celkovému zdraví, uvádí Medical News Today. Rozhodně tak neplatí, že byste měli majonézu využívat pouze v kuchyni.

Zdroj: Stylecraze, Medical News Today, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články