Kvalitní cibulačka se nesmí uspěchat. Naučte se tu francouzskou a pěkně tmavou

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Cibulacka
Zdroj: Shutterstock

K francouzským pokrmům, které minimálně jednou za čas připravuje doma každý z nás, patří rozhodně cibulačka. Vynikající polévka plná vitamínů zahřeje i zasytí. Mnoho lidí ale při její přípravě dělá chyby. Jak připravit cibulačku, která bude skutečně silná, pěkně tmavá a bude chutnat přesně jako ta francouzská?

Francouzská cibulačka byla původně jídlem pro chudé. Dnes má ale bohatou historii a dělá se v mnoha zemích světa. Přesto mnoho lidí při její přípravě chybuje. Podívejte se na základní chyby, které možná děláte i vy.

Neuspěchejte přípravu

Při přípravě cibulačky je třeba dát si na čas. Tohle jídlo jednoduše nepatří k pokrmům, které máte hotové za 10 minut. Nikam nespěchejte a dejte si záležet. Důležitý je už první krok, kterým je nechat krásně zkaramelizovat cibulku, píše The Kitchn.

Další zásadní chybou je, že lidé často při přípravě používají špatné druhy sýru. Myslíte si, že můžete nastrouhat do polévky prakticky cokoli? Chyba. Na cibulačku je třeba využít kvalitní sýry, nejideálnější je tvrdý švýcarský gruyère.

Recept na cibulačku

Na přípravu cibulačky budete potřebovat 6 velkých žlutých cibulí, 4 lžíce olivového oleje, 2 lžíce másla, lžičku cukru, sůl, 2 stroužky česneku, 8 šálků hovězího vývaru, půl šálku suchého bílého vína, 2 bobkové listy, čerstvý tymián, mletý pepř, půl šálku strouhaného gruyère, toustový chléb.

Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlměsíčky. Na másle a olivovém oleji ji pomalu karamelizujte. Bude to trvat zhruba 20 minut. Poté přidejte cukr a česnek a vše nechte provonět. Do hrnce přidejte víno a vývar, přidejte koření a nechte polévku vařit asi 30 minut.

V troubě si opečte máslem namazané tousty, které posypte nastrouhaným sýrem. Polévku pak podávejte v hluboké misce nebo ve vydlabaném chlebu, můžete ji taktéž zastrouhat kvalitním sýrem.

Zdroj: The Seattle Times, Jíme to, The Kitchn, Simply Recipes

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články