Dukanova dieta pomohla mnoha lidem k vysněné postavě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dukanova dieta
Dukanova dieta

Sníte o postavě snů, ale nevíte, do jaké diety se pustit? Představujeme vám osvědčeného pomocníka, kterého si chválí spousta žen i mužů. Jedná se Dukanovu dietu, která pochází z Francie a její průběh je dělen do několika částí. Pokud jimi úspěšně projdete, možná se vám podaří shodit přebytečná kila.

Dieta od odborníka

Pierre Dukan byl francouzským doktorem, který celý svůj život zasvětil tomu, aby našel vyváženou stravu. Vydal také několik knih, kde se věnoval problematice hubnutí. Zkoumal různé chyby, které podrobně rozebíral, a dával svým čtenářům doporučení, jak efektivně zhubnout a netrápit se s jo-jo efektem.

Dieta je založená na časových úsecích

Hlavní je správné načasování. Na to upozorňoval i Dukan, když dietu navrhoval. Rozdělil celý proces do několika fází, aby se tělo s hubnutím lépe vyrovnávalo.

Jednotlivé časové úseky zahrnují seznam potravin, které jsou během zmíněné fáze povolené, a další, jež jsou brány jako prohřešek.

Začátek plný živočišných produktů

Pokud jste milovníci masa, mléčných výrobků a dalších živočišných produktů, budete mít v první fázi diety jednoduchý průběh.

První deset dní je totiž třeba konzumovat hovězí a kuřecí maso, vejce, nízkotučné jogurty, kefíry, mléko nebo vnitřnosti. Snažte se jen o minimální úpravu, například jen pomocí grilování. Jednotlivé jídelní chody doplňujte otrubami a vydržte, dokud nepůjde váha dolů.

Doplňte vitamíny

Jakmile se vaše tělo pročistí a shodí přebytečná kila, je načase k chodům přidat zeleninu. Zpestřete si živočišný jídelníček brokolicí, kapustou, mrkví a dalšími ingrediencemi, které vašemu jídlu dodají potřebné látky.

Nastává čas pro uvolnění jídelníčku

Pokud jste se dostali na ideální váhu, vaše snaha by zde neměla končit. Nezapomínejte, že vám může hrozit jo-jo efekt, a proto začínejte s pomalým přidáváním ovoce a příloh, jako jsou těstoviny nebo brambory, a nakonec také s pečivem.

Až přejdete závěrečnou fázi, můžete se pomalu vrátit k běžným vařeným jídlům. Nezapomínejte se občasně vrátit i k první fázi, hodně se pohybovat, jíst zdravou a vyváženou stravu a vaši vysněnou váhu si můžete udržet.

Nezapomínejte také na skutečnost, že sladké nápoje, průmyslově zpracované potraviny a bílé cukry by do jídelníčku neměly patřit vůbec. Maximálně se jim tedy vyhýbejte a raději volte potraviny, které vaše tělo obohatí.

Autor: Eva Marešová


Související články