Z nevkusné Peggy je v 66 letech pořádná kost. Během natáčení zažila tragédii, jež ji doprovází celý život

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: © Columbia Tristar / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Některé postavy se do paměti diváků vryjí tak dokonale, že se jejich představitelé pak už těžko snaží od svých životních rolí oprostit. To je příklad i Katey Sagal, která v seriálu Ženatý se závazky ztvárnila nepřehlédnutelnou Peggy Bundovou.

Ženatý se závazky způsobil v době svého vysílání naprostý poprask. Začínal v roce 1987, dočkal se neskutečné popularity a skončil až o deset let později.

Byl satirickou komedií a legraci si dělal nejen ze soudobých populárních seriálů Krok za krokem, Plný dům či Cosby Show, ale také z typických amerických rodin.

Hlavními tématy byly sex, závist, prohry a neúspěchy a do té doby by si nikdo v americké televizi netroufl natočit natočit sitcom o zesměšnění americké rodiny, která není tak dokonalá, jak si zbytek světa myslí.

I přesto se stal prvním televizním seriálem, který běžel v hlavním vysílacím čase na Fox Network. Měl jedenáct sérií a stal se druhým nejdéle vysílaným seriálem, který na této stanici běžel. I dnes, dvacet tři let po poslední epizodě, je velmi populární a diváci jej zkrátka milují.

Na konkurz přišla v paruce

Jen málokdo by řekl, že představitelka Peggy Bundové Katey Sagal, je ve skutečnosti charakterní herečka a zpěvačka. Od své nejznámější postavy se velmi liší.

Katey měla herecký život nalinkovaný už od kolíbky. Její otec byl herec, matka režisérka. Když v roce 1987 získala roli v seriálu, za sebou měla už pár rolí ve filmu. Peggy Bundová jí ale změnila život.

Peggy byla v seriálu nepřehlédnutelná a diváci si ji zamilovali. Nesnesitelná manželka hlavního hrdiny byla líná, vychytralá a nevkusná.

V jednom kuse koukala na televizní show, pojídala bonbony a v životě by ji nenapadlo vařit, uklízet ani pracovat. Je proslulá svým absolutně nulovým citem pro módu a naondulovanými vlasy.

Právě vzhled Peggy coby ženy v domácnosti z 60. let si vymyslela sama herečka. Takto nastylizovaná s parukou na hlavě přišla už na konkurz a tvůrce si získala. Za své skvělé ztvárnění byla čtyřikrát nominovaná na televizní cenu Emmy.

Zdroj: Profimedia

Během natáčení potratila

Život se ale se sympatickou herečkou rozhodně nemazlil. Její první manžel zahynul už po třech letech manželství. S druhým manželem čekala potomka.

Jenže během natáčení sitcomu v sedmém měsíci potratila. Tvůrci její těhotenství dokázali zakomponovat a bylo tak součástí děje. Když o dítě přišla, scénáristé děj upravili tak, že těhotenství se Peggy jen zdálo.

Herečce se znovu podařilo otěhotnět až ve čtyřiceti letech a narodila se jí dcera, o dva roky později syn. Ani toto manželství ale bohužel nevydrželo a pár se rozvedl.

V roce 2004 se Katey vdala potřetí a třetí dítě se jí pomocí náhradní matky narodilo až v padesáti dvou letech.

Filmy se jí vyhýbají

Přestože se pro ni role v Ženatý se závazky stala její životní, na herectví nezanevřela. Kromě tohoto seriálu je spjatá i s další slavnou sérií. V animovaném seriálu Futurama dabuje hlavní hrdinku Leelu. Objevila se i v 8 Simple Rules, Ztraceni, Kauzy v Bostonu nebo v Teorii velkého třesku, kde si zahrála matku Penny.

Velkou roli od roku 2008 do roku 2014 ztvárnila v seriálu Zákon gangu a za postavu Gemmy vyhrála i Zlatý Glóbus v kategorii nejlepší herečka. Ve filmovém průmyslu se jí sice nedaří, ale televizní scéna je jí stále otevřená.

Herečka navíc vypadá i v šedesáti šesti letech skvěle. Peggy Bundovou by v ní dneska už nikdo nehledal, ale na to, čím si v životě prošla, jí to neskutečně sluší.

Autor: Barbora Turková

Související články