Vetřelec: Ellen Ripley o vlásek unikla mimozemským spárům. Má však za sebou horší zážitek, který ji zcela odrovnal

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
sigourney weaver vetrelec
sigourney weaver vetrelec

Ve filmu Vetřelec ztvárnila ženu, která jako jediná z posádky přežila útok mimozemšťanů. Tato role přinesla Sigourney Weaver neskonalou slávu, přestože v úspěch snímku příliš nevěřila. Ačkoliv se objevila v několika pokračování tohoto legendárního sci-fi filmu, poslední nabídku již odmítla.

V době natáčení Vetřelce se jednalo o neznámou herečku, a tak pozice jediné přeživší byla dobrým tahem.

Domnívala se, že natáčí malý film

„Myslela jsem si, že to bude takový malý film. Měl malé obsazení, ale skvělého mladého režiséra,“ řekla herečka po čtyřiceti letech o filmu, jenž sleduje posádku kosmického plavidla Nostromo, jež ovládnou mimozemšťané.

Vetřelec byl poprvé uveden 25. května 1979 a není divu, že vyhrál Oscara za nejlepší vizuální efekty.

Za pokračování s názvem Vetřelci získala samotná herečka nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší ženský výkon v hlavní roli. Sošku jí vyfoukla Marlee Matlin za snímek Bohem zapomenuté děti.

Herečce samozřejmě její role Ellen Ripley otevřela dveře i do dalších filmů, některé z nich patří mezi kultovní trháky a ceněné snímky.

Zdroj: Daniel Benavides from Austin, TX / CC BY

Jmenujme například tituly Gorily v mlze a Podnikavá. Zahrála si i v Krotitelích duchů nebo Avatarovi. Právě v pokračování tohoto oscarového filmu Jamese Camerona by se měla také objevit.

Ačkoliv jí údajně přišlo i padesátistránkové zpracování námětu na další film o Vetřelci, herečka už věří, že je čas „nechat Ellen Ripley odpočívat“.

Stárne s grácií, v roce 1994 však měla namále

Sigourney je z těch hereček, které stárnou s grácií. Ráda si dá šampaňské, ale nejsou jí cizí diety, sport ani doplňky stravy.

V její rodině panuje dlouhověkost, ale nicméně její rodiče se potýkali s rakovinou kůže.

Ona sama měla namále v roce 1994, kdy se u ní objevila vysoká horečka a bolel ji sval na zádech. Na rentgenu hrudníku se ukázalo, že ji selhává jedna plíce.

Najednou nebyla schopná ničeho, což považuje za jednu z nejhorších věcí, co se jí v životě stala.

Diagnóza zněla zápal plic, z něhož se pomalu začala dostávat po dvou měsících, kdy ji doktoři i přes bolest doporučili horskou turistiku.

Viděli to jako jednu z věcí, která ji vrátí zpátky do normálu. Tak se také stalo.

V osobním životě je spokojená, v roce 1990 se jí narodila dcera. Už dlouhé roky žije s režisérem Jimem Simpsonem.

Autor: Šárka Blahoňovská


Související články