Čtenářka Milena: Syn mě překvapil svou návštěvou. To, co mi prozradil, mě srazilo na kolena

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Vzájemné vztahy mezi paní Milenou a jejím nejstarším synem Michalem nebyly už roky ideální. Proto Milenu zaskočilo, když za ní syn sám od sebe naprosto nečekaně přijel na návštěvu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Matka se synem se už několik let příliš nevídali. Ačkoli to milující mámu trápilo, už dávno se rozhodla synovi do života nevnucovat. On ji nyní velmi zaskočil.

V mládí si postavil hlavu

Za neshody mezi matkou a synem mohla skutečnost, že si paní Milena po smrti svého manžela našla novou známost. Její nejstarší syn tuhle skutečnost odmítal přijmout.

„Strašně se na mě rozzlobil, nepřál mi lásku,“ zoufá si nešťastná matka tří dětí a vzápětí dodá, že zbylé dvě děti neměly s přijetím této skutečnosti žádný problém.

Nejstarší syn Michal si však postavil hlavu a bral to jako zradu vůči svému otci, který již v té době nebyl mezi námi. S matkou ze dne na den přerušil kontakt.

Velmi mě trápilo, jak to vzal. Po letech jsem se však přestala vnucovat

Přijít prakticky ze dne na den o jedno ze svých dětí bylo pro paní Milenu velmi těžké. Proto se snažila vztah se synem urovnat, dokonce mu nabízela i to, že se přestane vídat s oním mužem, se kterým si začala tři roky po smrti manžela.

„Ignoroval mě, dokonce se tvářil, že vůbec neexistuji,“ píše Milena. Několik let jsme se vůbec nevídali, nechtěl mě vidět. A já se přestala do jeho života vnucovat, když o mě očividně nestál,“ pokračuje.

Vztahy mezi Milenou a synem Michalem nebyly ani po letech lepší. Ačkoli Michal později uznal, že mamince křivdil, jeho ego mu nedovolilo přijít s omluvou.

Zaskočil mě svou návštěvou

„Se synem jsme se v posledních letech sice vídali mnohem více, než jak tomu bývalo dříve, ale nestávalo se často, aby přijel sám od sebe,“ píše v e-mailu paní Milena.

Proto ji velmi překvapilo, když k ní syn neohlášeně přijel. Byla ráda, že ho vidí. Netušila však, jaký je pravý důvod jeho návštěvy.

„Byla jsem šťastná, že syn přijel,“ netají se milující maminka. „To, co mi následně prozradil, mě však srazilo na kolena,“ přiznává.

Navzdory tomu všemu jsem jeho máma. A máma dětem vždycky pomůže

Paní Milena od svého syna vyslechla přiznání, že se dostal do velkých dluhů, ze kterých nyní nevidí cestu ven. Za maminkou přijel s žádostí o finanční pomoc.

„Kdekdo by mi řekl, že jsem ho měla poslat pryč, aby si sám sezobal, co si nadrobil,“ píše Milena. „Ale je to pořád moje dítě a já jsem jeho máma. A máma svému dítěti vždycky pomůže,“ pokračuje.

V závěru svého e-mailu paní Milena napsala, že synovi věnovala své úspory. Bylo to nemálo peněz, které věří, že použil na umoření dluhu, aby zachránil rodinu.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články