Komerční sděleníZdravíŽivotní styl

Zdravá mysl je klíčem ke zdravému životu

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
zena slunce
Zdroj: Shutterstock

Taky jste jistě slyšeli přísloví, že ve zdravém těle žije zdravý duch? Funguje to i obráceně. Pokud budete mít zdravou mysl, můžete uzdravit své tělo. V 21. století by se mohlo zdát, že je všeho dostatek a takové ty základní problémy jako nedostatek jídla nebo stres spojený s obstaráním rodiny pomalu mizí. Nemizí. Stres tu s námi byl a bude. Během posledních dekád se díky moderním technologiím a otevřeným možnostem stres změnil. V mnoha případech nejsou rodinné nebo osobní problémy znatelné na první pohled. Všichni se schováváme za dokonalé fotografie z pracovního teambuildingu, dovolené s přáteli nebo fajn rande. Za pozadím fotografií nikdo nevidí ten skrytý stres, který Vás provází na každém kroku.

Co stres způsobuje

Tenhle typ skrytého stresu má samozřejmě vliv na Vaši náladu, soustředěnost a přístup k sobě samému. Můžete mít sklony k tomu přehnaně sportovat, přejídat se, a to všechno vede k té známé situaci před zrcadlem. Stojíte, koukáte na sebe a nevěřícně kroutíte hlavou. Ten malý červík zvaný stres napadl Vaši mysl, a to mělo fatální vliv na Vaše vztahy, tělo a Váš život. Začnete přemýšlet nad tím, co děláte špatně a jak se toho škůdce můžete zbavit.

Určitě je důležité začít tím, že se musíte naučit odreagovat. Skvělým prostředkem pro odreagování může být hraní online her. Najdete si výplň volného času, a ještě se díky logickým operacím naučíte, jak se vypořádat s řešením a dojít k cíli. Online kasino má v nabídce široké spektrum těch nejrůznějších her. Stojí za to se podívat a vyzkoušet si hry pro dospělé.

Způsobů je hned několik. Ze začátku ani nepociťujete, že Vás stres ovládá. Teprve po čase se začnou ve Vašem životě objevovat příznaky a vy si uvědomíte, že je něco špatně. Pokud zadáte do internetového vyhledávače pojmy spojené se stresem, vykoukne na Vás několik článků od předních odborníků. Podle nich za to mohou těžké životní situace. Stresovat Vás může ztráta milovaného partnera, nezvladatelné děti, velká konkurence ve světě podnikání, neschopné kolegové v práci, nadváha, nespokojenost s životní situací, ve které se nacházíte.

Taky se dozvíte, že stresování se má vliv na Váš zdravotní stav a vše, co se ve Vašem životě děje. Takzvaný syndrom padajícího hovna totiž není náhoda. Je to dlouhodobě naakumulovaný stres a přitahování negativní energie. Projevuje se to tak, že vstanete, rozlijete kafe, ujede Vám autobus, kvůli pozdnímu příchodu dostanete vyhazov z práce a po zbytek dne budete mít smůlu. A dost. Takhle přeci žít nechcete, ne?

Stačí se nadechnout

Zastavte se. Pokud jste s něčím výše uvedeným již setkali, určitě pokračujte ve čtení. Zkuste se zhluboka nadechnout a uklidnit svou mysl. Po chvíli vydechněte. Za několik minut situaci opakujte. Tentokrát si při nádechu představte všechny stresory, které Vás tíží na srdci. Při výdechu si představte, jak z Vás všechen stres vychází. Nahrazujte tragické scénáře takovými, jaké byste si přáli. Dopřejte si myšlenky na vysněnou práci, dokonalého partnera, dny plné smíchu a radosti. Žádný stres. Taková cvičení aplikujte několikrát denně po dobu alespoň jednoho měsíce. Vy si zasloužíte mít zdravý život, stejně jako zdravou mysl. Musíte si jenom uvědomit, že i na Vás záleží a budete takovými osobami, kterými si přejete být.

Spousta duchovně orientovaných odborníků přirovnává přejímání odpovědnosti za vlastní život k semínkům. Pokud zasadíte semínka rajčat, musíte se o ně starat. Začnete tím, že je přemístíte na slunečné místo a budete je pravidelně zalévat. Jakmile trochu povyrostou, musíte je vyvázat a chránit je před škůdci. To samé uděláte i se sebou a svým tělem. Jděte ven. Stačí vyrazit na krátkou procházku a během ní si vyčistit hlavu. Sport je taky skvělou možností, jak můžete odbourat stres. Někdo preferuje antistresové omalovánky, u kterých můžete hodiny trénovat svou trpělivost a soustředit se i na ty nejmenší detaily.

Nezapomeňte, že svůj přístup k životu můžete začít měnit v kteroukoliv dobu. Klidně když se vzbudíte v jednu ráno, běžte se projít a řekněte si, že je všechno v pořádku. Jednejte v klidu, buďte pozitivní a snažte se stresovým situacím vyhýbat.

Autor: redakce


Související články