Muž za minutu rozbil hlavou 46 záchodových prkének. Zapsal se do Guinnessovy knihy rekordů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zachodove prkenko
Zdroj: Shutterstock

V Guinnessově knize rekordů se najde celá řada podivných rekordů. K těm, nad kterými se člověk nejspíš pozastaví, patří i ten, který má na svědomí Kevin Shelley. Tomu se totiž za jednu minutu podařilo o hlavu zlomit celkem 46 záchodových prkének.

Do Guinnessovy knihy rekordů byl údaj zapsán 1. září 2007. Němec ale od té doby prý i nadále svou hlavu trénuje a záchodová prkénka rozbíjí i v rámci různých narozeninových oslav a párty, kam je zvaný jako bavič.

Jak se k takovému netradičnímu rekordu ale člověk vůbec dostane? Shelley se svěřil, že s rozbíjením prkének začal v rámci svého tréninku bojového umění. A nakonec se rozhodl, že má na to překonat původní rekord, který před ním kdosi nastavil.

Držel několik nudných rekordů

„Už dříve jsem držel několik nudných rekordů za bojová umění. Pak jsem narazil na podivný rekord, u kterého jsem si řekl, že ho musím překonat. Jednalo se o 42 prkének rozbitých hlavou za jednu minutu,“ vysvětlil Shelley v rozhovoru pro New York Magazine.

Pak začal podle svých slov trénovat, a nakonec si věřil natolik, že se odhodlal se svým pokusem o rekord kontaktovat zástupce ze světové organizace. A povedlo se mu to. Před zraky oficiálních porotců skutečně rozbil o 4 prkénka více než jeho předchůdce.

Nikdy neměl žádné vážnější zranění

Jak Kevin Shelley rozbíjí prkénka hlavou, ukázal lidem několikrát živě. Ti, kteří ale nemají to štěstí se s ním osobně setkat, se mohou podívat alespoň na videa, která sdílí na YouTube. Na nich mimo jiné promluvil i o tom, že občas ho hlava trochu bolí.

„Když rozbiju jedno dvě prkénka, obvykle je to v pohodě. Ale pokud jich rozbíjím víc, občas to krvácí. Hlava je křehká, tam teče krve hodně,“ směje se v krátkém klipu. „Žádné vážné zranění jsem ale ve skutečnosti nikdy neměl,“ doplnil.

To se údajně týká nejen jeho podivného rekordu, ale obecně jeho zájmu v bojových uměních. Nikdy neměl nic zlomeného, nikdy si nenatáhl jediný sval v těle.

V běžném životě je Kevin univerzitním učitelem. Přiznává, že jakmile se o jeho koníčku dozvěděli studenti, čekala ho velká spousta otázek. Život, ve kterém miluje učení, lze ale prý poměrně dobře spojit s tím, v němž se věnuje bojovým uměním.

Zdroj: Guinnessova kniha rekordů, YouTube, New York Magazine

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články