Vražda Nicole Brown Simpson: Všechno mluvilo proti jejímu bývalému manželovi, přesto nebyl odsouzen

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nicole Brown Simpson
Zdroj: Profimedia

12. červen roku 1994 se zapsal do americké historie. Bývalá žena hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona byla i se svým přítelem nalezena mrtvá v jejich domě. Poté, co sousedy zalarmoval pes a byla přivolána policie, byla z dvojnásobné vraždy obviněna právě sportovní legenda.

Jakožto známá osobnost čelil médiím prakticky denně. Najednou o něm ale nepsali chválu. O. J. Simpson byl pět dní po nalezení těla své bývalé ženy Nicole Brown Simpsonové zatčen, neměl totiž žádné alibi a v jeho domě byla nalezena krev. Přesto nakonec odborná porota rozhodla, že není vinen.

Vražda ze žárlivosti?

Úřady pracovaly nejprve s myšlenkou, že se jednalo o vraždu ze žárlivosti. Nasvědčovala tomu také brutalita činu. Nicole ležela na zemi, útočník ji pravděpodobně zaklekl a podřízl jí hrdlo. Ron Goldman, partner zemřelé, se podle všeho bránil, boj ale prohrál a skončil taktéž s podříznutým krkem, uvádí History.

Nicole byla kromě toho bodnuta celkem dvanáctkrát do hrudníku, její partner byl bodnut dohromady pětadvacetkrát. To vše nasvědčovalo tomu, že šlo o vraždu ze žárlivosti. Podezření na Simpsona padlo i proto, že byl už dříve nahlášen za násilí. Jednou to zašlo dokonce tak daleko, že Nicole volala policii, když jí vyhrožoval zavražděním.

Jeho žena se s ním rozešla právě proto, že ji ve vztahu fyzicky týral. V domě, kde byla zemřelá nalezena, byly objeveny také dvě vystrašené děti. Ty v době incidentu spaly a ráno neměly tušení, proč je v jejich domě policie, popisuje server Biography.

Pozůstalým zaplatil mnohamilionovou škodu

Ačkoli se objevila řada důkazů proti O. J. Simpsonovi, nakonec byl shledán nevinným. V jeho domě přitom byly nalezeny gumové rukavice, které pravděpodobně využil při vraždě, na jeho oblečení byla navíc krev jeho bývalé ženy. Ani to ale soudům nestačilo.

Při následném civilním soudu mu byla udělená mnohamilionová pokuta pozůstalým rodinám po obou zesnulých. To pro něj jako pro sportovní hvězdu nebyl prakticky žádný trest. Jelikož byla ale událost velmi medializovaná, jeho pověst byla nadobro poškozena.

V roce 2007 byl Simpson zatčen za další zločiny, kterých se měl během několika let dopustit. Patřily k nim násilné činy, krádeže a loupeže. Odsouzen byl k 33 letům vězení, v roce 2017 byl nicméně podmínečně propuštěn.

Zdroj: Biography, History, Sportskeeda, Grunge

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články