Skutečný Dexter: Brazilec, který zabíjel pouze zločince. Má na svědomí nejméně 70 životů

od Silvie Grulichová
3 minuty čtení
dexter
Zdroj: Profimedia

Možná to mnohým bude znít povědomě. Sériový vrah, který vraždil další zločince. Pro Brazilce Pedra Rodriguese Filha, kterého média překřtila na „skutečného Dextera“ podle amerického seriálu s Michaelem C. Hallem, byla odjakživa spravedlnost něčím, co mohl vzít do vlastních rukou a vyřešit po svém. Poté, co ho zavřeli za několik vražd, včetně vraždy jeho otce, začal svoji formu spravedlnosti uplatňovat i ve vězení, kde ho čekaly hotové žně.


Pedro Rodrigues Filho je brazilský sériový vrah zodpovědný za nejméně sedmdesát vražd, z nichž deset spáchal ještě před dosažením plnoletosti. Zaměřoval se pouze na další zločince nebo na lidi, kteří nějak ublížili jemu nebo jeho rodině. Chtělo by se říct, že to z něj dělá jednoho z těch „lepších“ sériových vrahů – ale jeho činy stejně nelze ospravedlnit.

Psychiatři ho nazvali dokonalým psychopatem. Nebál se vraždit i velmi zkušené sériové vrahy, a získal si proto přezdívku Pedrinho Matador – Zabiják Péťa. Jeho život byl těžký již od chvíle, kdy se narodil.

Jeho otec matku fyzicky týral

Pedro, narozený v roce 1954 v Minas Gerais v Brazílii, přišel na svět s poraněnou lebkou. Byl to důsledek bití a týrání, které jeho matka zažívala od svého manžela i během těhotenství. Ve třinácti letech Pedro poprvé pocítil pokušení zabít, během rvačky se svým bratrancem. Tehdy se však ještě udržel.

O rok později už se ovládat nedokázal. První zabití přišlo kvůli pocitu nespravedlnosti. Jeho otce, který pracoval jako školník, vyhodil místostarosta města kvůli údajné krádeži jídla ve škole. Filho si na něj počkal před radnicí, kde ho zastřelil brokovnicí. O nedlouho později pak našel a zabil skutečného zloděje jídla, hlídače školního areálu.

Filhovi bylo čtrnáct let a po vraždách utekl do Mogi das Cruzes na předměstí Sao Paula. Zde se zúčastnil několika vloupání a zavraždil třetí oběť – drogového dealera. A také se poprvé zamiloval.

Společně čekali potomka

Jmenovala se Maria Olympia a žili spolu až do doby, než jeho milovanou snoubenku a matku Pedrova nenarozeného dítěte zabili členové místního gangu. Její smrt podnítila Pedrovo další vražedné řádění. Vystopoval lidi, kteří měli dvojnásobnou vraždu na svědomí, mučil je a pozabíjel. Tehdy mu ještě nebylo ani osmnáct let.

Otci vyrval srdce

Nikoli v roli syna, ale Pedrinha Matadora šel Filho do vězení navštívit svého otce – muže, kvůli kterému Filho spáchal svou první vraždu a který zabil mačetou a rozřezal jeho matku. Pedrovi se podařilo do vězení propašovat zbraň a nenáviděného otce zabil dvaadvaceti ranami. Poté vyřízl jeho srdce a se zuřivostí do něj kousal.

Pedrinho Matador

Zdroj: not informed, Public domain, via Wikimedia Commons

Zabiják Péťa byl nakonec v roce 1973 zatčen. Během převozu v policejním autě, kde seděl s dalšími dvěma zločinci, si Pedro střihnul další vraždu. Když policie otevřela dveře vozu, zjistila, že Pedro Rodrigues Filho zavraždil muže podezřelého ze znásilnění.

Jako ryba ve vodě

Po nástupu do vězení začala pro Filha úplně nová kapitola. Bylo to, jako kdyby hladového vlka zavřeli mezi jehňátka. Chuť na krvavou odplatu ve vězení mezi tolika zločinci jen vzkvétala. Zabil zde nejméně 47 spoluvězňů, což tvořilo většinu jeho vražd.

Později vypověděl, že zabíjení jiných zločinců v něm vyvolávalo radost a vzrušení. Prostě dokonalý psychopat. Jeho oblíbenou vražednou metodou bylo bodání a sekání čepelemi nožů.

Ačkoli byl Pedro Rodrigues Filho původně odsouzen na 128 let vězení, za zločiny, které následně ve vězení spáchal, se mu trest protáhnul na 400 let. Podle tehdejších brazilských zákonů byl však maximální trest odnětí svobody pouze 30 let.

Za vraždy spáchané ve vězení se Filhovi nakonec přičetly pouze čtyři roky, a tak byl v roce 2007 po 34 letech podmínečně propuštěn na svobodu. Brzy byl však opět zatčen za výtržnictví a omezování svobody a propuštěn byl znovu v roce 2018. Po svém propuštění si založil YouTube kanál, kde komentuje různé moderní zločiny.

Autor: Michaela Pauerová

Zdroj: en.wikipedia.orggravereviews.comallthatsinteresting.com


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články