Sériový vrah zabil 10 lidí a trofeje z vražd ukrýval ve svém domě. Jeho dcera v rámci terapie napsala knihu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Kerri Rawson
Zdroj: Profimedia

Sériový vrah Dennis Rader zabil deset lidí a dostal přezdívku BTK (Bind, Torture, Kill – spoutat, mučit, zabít). Hledali ho všichni, v novinách o něm vycházelo bezpočet článků a jeho dcera celý případ sledovala. Vůbec však netušila, že hledaný vrah žije u nich v domě a je jím její otec. Doposud se s tímto stigmatem nevyrovnala.

Dennis Rader byl milujícím otcem a manželem. Zároveň byl však i sériovým vrahem. Již dlouho cítil, že má k vraždění chutě a rozhodl se to řešit tak, že se stal vojákem. Ve válce své choutky potlačoval, ale po návratu domů se vše spustilo naplno.

Usvědčila ho provokace

Rader zabil 10 lidí ve Wichitě a Park City v Kansasu v letech 1974 až 1991. Aby své zločiny umocnil, posílal dopisy policii a médiím s podrobnostmi o svých zločinech.

Ačkoliv svou poslední oběť zabil v roce 1991, nedokázal na své činy přestat myslet a v roce 2004 začal policii psát posměšné dopisy o její neschopnosti ho dopadnout. A právě tyto dopisy jej nakonec usvědčily.

Za své zločiny byl odsouzen k deseti po sobě jdoucím doživotním trestům, které si odpykává v nápravném zařízení El Dorado.

Policie se snažila Radera obvinit ještě z případu zmizení 16leté Cynthie Dawn Kinneyové z Pawhuska v Oklahomě, k němuž došlo dne 23. června 1976, ale bez úspěchu. Svého otce se zastala i dcera, Kerri Rawson.

„Pokud vím, můj otec spáchal 10 vražd, ke kterým se přiznal během svého zatčení v roce 2005,“ řekla pro Fox News s tím, že to ani neodpovídá jeho modu operandi.

Její slova podporuje i fakt, že Rader si schovával trofeje ze svých vražd ve svém rodném domě a ty odpovídaly deseti známým obětem.

Dcera jako další oběť

Právě jeho dcera Kerri Rawson je jednou z dalších obětí jeho zločinů, ačkoliv v jiném smyslu slova. Svého otce měla za skvělého a milujícího člověka. Vše se změnilo v roce 2005, kdy do jejich domu přišli agenti FBI, aby jí oznámili, že otce zatkli v Kansasu.

Její otec sbíral známky, pěstoval rostliny, a byl dokonce skautem a prezidentem církevní rady. Nechtěla tedy vůbec uvěřit tomu, co jí agent říkal.

Ten den se jí zhroutil svět a ani po tolika letech se nedokázala se situací vyrovnat. V rámci své terapie napsala knihu Dcera sériového vraha s podtitulem Můj příběh víry, lásky a překonání.

„Vypadali jsme jako normální americká rodina, protože jsme byli normální rodina. A pak jsem zjistila, že každý den mého života byla lež,“ řekla v rozhovoru pro The Detroit News.

Že ji činy jejího otce velmi ovlivnily, je zřejmé i z jejího instagramu, který je věnován soudu s jejím otcem a spojením jejího otce s Bryanem Kohbergerem, který je obviněný z vražd v Idaho.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kerri Rawson (@kerrirawson)

Z vězení instruoval vraha

V roce 2022 student trestního práva a kriminologie na Washingtonské státní univerzitě Bryan Kohberger zabil několik studentů v Idahu.

Následně se ukázalo, že existuje spojení mezi Kohbergerem a Raderem, ačkoliv není zatím zcela znám jeho rozsah. Alespoň si to myslí jeho dcera.

„Měl nějaký kontakt s mým otcem prostřednictvím dopisů nebo případně telefonátů? Právě teď přesně nevíme. Budeme na to potřebovat důkaz,“ uvedla pro server Unilad.

Pro stejný server ale uvedla, že při vraždách na univerzitě v Idaho cítila přítomnost svého otce.

Zdroje: Unilad, Fox News, The Detroit News, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články