Muž žije po napadení bez části lebky. Útočník stráví jen 2 roky za mřížemi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Branden Stromberg
Zdroj: Profimedia

Po brutálním napadení skončil Braden Stromberg na 15 dní v kómatu a lékaři mu museli odstranit část lebky. Měl velké štěstí, že přežil. Útočník Kyle Stephenson byl přesto potrestán jen necelými dvěma roky za mřížemi. Podle Bradena to rozhodně není spravedlivé, soustředí se teď ale především na to, aby se mohl vrátit do běžného života.


2. května loňského roku se sedmadvacetiletý muž vracel se svou přítelkyní domů. V prázdné ulici ale dvojici přepadl útočník, který Bradena udeřil pěstí. Po ráně muž upadl na chodník a rozrazil si lebku, popisuje událost Daily Mail.

Skončil v nemocnici v umělém spánku. Doktoři mu ve snaze zachránit jeho život museli odebrat kus lebky. Velká část lékařského týmu měla za to, že se Braden neprobere, nebo že bude minimálně ochrnutý. On se ale po dvou týdnech probral.

Z incidentu si nic nepamatuje

Braden byl po probuzení zmatený. Nevěděl, kde je a co se stalo. Na celou událost si nedokázal vzpomenout. Lékaři předpokládali, že později by se mu vzpomínky mohly vrátit. On ale dodnes nedokáže říci, co se mu v osudný den stalo.

Celou situaci mu proto detailně už v nemocnici popsala jeho dnes již bývalá partnerka. Strombergovi byla totiž odstraněna pravá část lebky. Kvůli tomu se mu kompletně změnil život.

Jeho mozek nyní chrání v pravé oblasti jen centimetr slabé tkáně. Kdykoli jde ven, musí nosit speciální helmu, nesmí dělat prakticky žádné práce a neustále si musí hlídat zdraví. V tomto roce by měl podstoupit operaci, při které mu bude chybějící část lebky nahrazena.

„Podle lékařů jde o nebezpečný zákrok. Může u mě dojít ke krvácení do mozku, k infekci a mnoha dalším problémům. Jinou šanci, jak se vrátit do normálního života, ale nemám,“ říká Braden v rozhovoru.

Dva roky za mřížemi

Ačkoli je doživotně poznamenán a měl opravdu velké štěstí, že nezemřel, ten, kdo mu znepříjemnil život, si odsedí za mřížemi pouze dva roky. Trest pro Kylea Stephensona je podle Bradena velmi nízký. A není sám, kdo si to myslí.

Jenomže útočník se přiznal, spolupracoval se soudy, a jeho oběť nakonec nezemřela. Proto se soud rozhodl mu navrhované tresty snížit. Braden se teď snaží soustředit především na své zdraví a tím, jaký trest útočník dostal, se stresovat jen minimálně.

Zdroj: Daily Mail, Derbyshire Live

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články