Jaycee Dugard: V zajetí sexuálního delikventa strávila 18 let. Porodila mu dvě děti

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
Phillip Garrido
Zdroj: Profimedia

Jaycee Dugard strávila dlouhých 18 let v zajetí poté, co se v 11 letech stala obětí únosu. Žila v kompletní izolaci od okolí a čelila několika znásilněním. Se svými dcerami narozenými v zajetí se dostala na svobodu díky náhodě.

Jaycee Lee Dugard se narodila 3. května 1980 a bydlela se svou matkou Terry a nevlastním otcem Carlem Probynem. Do svého únosu žila normální život malé dívky, která se v deseti letech dočkala sestřičky. Rok nato se však měl její život obrátit naruby.

Jednoho rána Carl Probyn dovedl svou jedenáctiletou nevlastní dceru na autobusovou zastávku, jen pár metrů od rodinného domu, a čekal, že jako každý den Jaycee odjede do školy.

Místo toho na zastávku vjelo cizí auto, lidé uvnitř popadli dívku a odjeli. Probyn, který byl stále na dvoře, vše viděl. Naskočil na kolo a uháněl za autem, ale nestačil jim.

Bohužel první pátrání nikam nevedlo a ani psi, letadla a FBI nedokázali holčičku vypátrat. Zatímco úřady pokračovaly v bezvýsledném pátrání, Jaycee Dugard byla nucena začít nový život v kalifornském Antiochu, v chatrči na dvorku domu Phillipa a Nancy Garridových.

Sexuální delikvent propuštěn na svobodu

Phillip Garrido nebyl ani před únosem žádné neviňátko. Podle úřadu okresního státního zástupce v El Doradu byl podle webu All That’s Interesting v době únosu již odsouzen za několik trestných činů (mezi nimi i tři znásilnění).

Za poslední znásilnění si vysloužil trest odnětí svobody v délce 50 let.

Garrido si však z tohoto trestu odseděl pouze 11 let. Komise pro podmíněné propuštění usoudila, že odsouzený „nepřispívá k ohrožení zdraví, bezpečnosti a morálky společnosti“. Zanedlouho po propuštění došlo k únosu jedenáctileté Jaycee.

Uvězněna i se svými dcerami

Dívce začali únosci říkat „Allissa“ a Phillip Garrido ji opakovaně znásilnil, což vyústilo ve dvě těhotenství: první, když bylo Dugard 14 let, druhé v jejích 17 letech.

V obou případech porodila dceru a Garridovi děti přivedli na svět bez jakékoli lékařské pomoci.

Web ABC News uvádí, že Jaycee a obě děti žily v několika kůlnách, z nichž jedna byla zvukotěsná a dala se otevřít pouze zvenčí. Kromě toho byly na dvoře dva stany. Žádné z dětí nikdy nechodilo do školy, ani nebylo u lékaře.

Vysvobození pomohla náhoda

Dne 24. srpna navštívil areál Kalifornské univerzity v Berkeley muž jménem Phillip Garrido se svými dvěma dcerami, aby se zeptal na možnost uspořádat na škole náboženskou akci.

Naneštěstí pro Garrida, když ho policie Kalifornské univerzity prověřila, zjistila, že je registrovaným sexuálním delikventem, který byl podmínečně propuštěn za únos a znásilnění.

Navíc Garridův kurátor nevěděl, že má děti, což vyústilo v další vyšetřování. O dva dny později se Phillip Garrido dostavil na schůzku o podmínečném propuštění a přivedl s sebou svou ženu Nancy, dvě malé dívky a Jaycee. Setkání vyústilo v Garridovo přiznání.

Po osmnácti letech v zajetí se Dugard konečně dostala na svobodu a příběh svého věznění vylíčila v memoárech Ukradený život. Navzdory rokům plným utrpení věří, že se jí podaří najít v životě štěstí.

Zdroj: All That’s Interesting, ABC News

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články