Ellie Goldstein: Neměla mluvit ani chodit. Teď je z ní nejznámější modelka s Downovým syndromem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ellie Goldstein
Zdroj: Profimedia

Když jí bylo 18 let, zapsala se do povědomí lidí jako první žena s Downovým syndromem vystupující ve velkých reklamních kampaních. Britka Ellie Goldstein se ale rozhodla, že tím její kariéra nekončí. Chtěla světu ukázat, že i lidé s podobnými zdravotními indispozicemi mohou dobýt svět.

„Už když mi bylo 5 let, chodila jsem doma po obýváku a hrála si na modelku. A maminka mě v tom podporovala,“ vzpomíná Goldstein v rozhovoru pro Harper’s Bazaar.

S přibývajícím věkem si začala uvědomovat svou odlišnost. Nikdy ji ale nenapadlo, že by to byl důvod vzdát se svého snu.

Ve světě potřebujeme větší rozmanitost

Když se narodila, lékařské prognózy byly velmi špatné. Doktoři rodičům sdělili, že jejich holčička nejspíš nikdy nebude chodit ani mluvit, píše Daily Mail.

Díky cvičení a péči se ale nakonec podařilo dosáhnout u Ellie obrovského zlepšení.

Dnes sice potřebuje k životu pomoc ostatních, je ale schopná sama fungovat, chodit po módním mole a logicky uvažovat o tom, čeho by chtěla dosáhnout.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ellie G (@elliejg16_zebedeemodel)

„Když jsem vyrůstala, často jsem si prohlížela módní časopisy. A vždy mi bylo líto, že v nich nejsou lidé jako já. Svět podle mě potřebuje větší rozmanitost. A člověk by se neměl vzdávat svých snů jen kvůli tomu, že se narodil s nějakou nedokonalostí,“ říká modelka.

Barbie s Downovým syndromem

V nedávné době se na trhu objevila první panenka Barbie s Downovým syndromem. Pro Ellie Golstein to byl velký okamžik, který pro ni hodně znamená.

„Jsem neskutečně vděčná za to, že si děti budou moci hrát i s takovými hračkami. Že se naučí, že každý jsme jiný a ne všichni jsme se narodili dokonalí,“ vysvětluje pro Vogue.

I tato skutečnost podle Ellie souvisí s tím, že svět potřebuje rozmanitější možnosti. Podle jejích slov je třeba ukázat nejen dětem, ale i dospělým, že lidé s postižením jsou na stejné úrovni jako ostatní a dovedou mnohdy svými dovednostmi, ale především odhodláním plnit si své sny překvapit.

Zdroj: Daily Mail, Instagram, Vogue, Harpers Bazaar

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články