Čingischánovi prošlo postelí 10 000 žen. Dodnes žije na světě zhruba 16 milionů jeho potomků

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Genghis Khan
Zdroj: Profimedia

Čingischán se narodil pravděpodobně v roce 1162. Byl nejen jedním z největších válečníků, ale také velmi výkonným milencem. Jemu a jeho potomkům se podařilo dobýt přes polovinu světa a nepřátelé se před ním klepali strachy. Podle všeho i dnes je jeho tehdejšími výkony lidská populace výrazně ovlivněna.

Genetická studie z roku 2003 ukazuje, že mezi námi dnes žije až šestnáct milionů jeho potomků, píše server All That’s Interesting. A to pouze co se mužského pohlaví týče, zkoumán byl totiž dědičný chromozom Y.

1000 dětí

Aby bylo statisticky vůbec možné dojít k takto vysokému číslu, vědci předpokládají, že musel sám Čingischán zplodit minimálně tisícovku dětí, uvádí Grunge. Podle všeho to není nemožné.

Pro svůj sexuální apetit byl vojevůdce vyhlášený. Vědělo se o něm například to, že má několik desítek manželek, kromě toho ale také zhruba 600 konkubín. Podle webu Discover měl ve svém životě poměr s více než 10 000 ženami.

Jeho synové se činili

Podle všeho Čingischánovy rozmnožovací schopnosti zdědily i jeho děti. Jeden z jeho synů jménem Džuči měl podle dobových pramenů asi 40 potomků. Na otce to sice nemá, pokud by ale každé z jeho dětí vedlo život tímto stylem, je pochopitelné, že dodnes je vojevůdcem populace velmi ovlivněna.

Čingischán i jeho potomci byli velmi krutí válečníci, kteří při plenění vesnic nebrali ohledy na nikoho. Znásilňování žen bylo běžnou praxí, kterou si dokazovali svou moc nad nepřáteli. A právě i z těchto událostí se později narodily stovky dětí.

Zajímavé je, že Čingischán byl prý co se týče žen vybíravý. Poměr měl buď se ženami bohatými z vysokých vrstev, nebo s nebývale krásnými. Těch se zmocňoval silou, často ještě před očima jejich rodin. Dívky, které se mu líbily méně, předhodil svým mužům.

Čingischán zemřel ve věku 65 let. O důvodu jeho smrti existují dvě verze. Podle té první podlehl v sedle svého koně v Egyptě na následky válečného zranění. Druhá tvrdí, že zemřel nemocný v posteli po boku několika svých manželek.

Zdroj: Discover, The Sun, Grunge, All That’s Interesting

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články