Bunny Man: Legenda o zabijákovi v králičím kostýmu ze severní Virginie

od Šárka Blahoňovská
4 minuty čtení
bunny man
Zdroj: Shutterstock

To, co v roce 1970 začalo dvěma menšími incidenty s mužem v kostýmu králíka, se proměnilo v městskou legendu, kterou si ve Virginii vypráví celé generace. Zatímco detaily příběhu o zabijákovi se sekerou v ruce se v průběhu let měnily, jedna věc zůstává stejná. Jeho děsivý kostým králíka.

Nechvalně proslulá legenda o Bunny Manovi, králičím muži, který straší v okrese Fairfax ve Virginii, má své kořeny v 70. letech minulého století a přetrvává dodnes. Na její pravdivý základ se za posledních padesát let nabalily příběhy o uprchlých trestancích, zavražděných teenagerech a vykuchaných králících.

Všechny historky spojuje období okolo Halloweenu a železniční nadjezd poblíž Cliftonu ve Virginii, který se klene nad silnicí Colchester Road. Podle legendy o králičím muži získal most své jméno „Bunny Man Bridge“ (Most králičího muže).

Zabiják se sekerou v ruce se prý ve svém kostýmu králíka objeví a zavraždí každého, kdo se odváží jeho jméno o půlnoci pod mostem třikrát vyslovit. Není jednoduché oddělit pravdu za známou legendou od smyšlenek. Jisté však je, že děsivý příběh inspiroval řadu tvůrčích snah, včetně filmu i rockové opery.

Počátky legendy o muži v kostýmu králíka

Městskou legendou o Bunny Manovi se mimo jiné zabýval v rámci výzkumného projektu historik a archivář městské knihovny v okrese Fairfax, Brian Conley. Celý příběh začal v roce 1970.

Jedné říjnové noci jel kadet americké letecké akademie Robert Bennett se svou snoubenkou po venkovských silnicích Virginie. Vraceli se z fotbalového zápasu a rozhodli se zastavit ve městě Fairfax pozdravit Bennettova strýce.

Sekeru Bunny Mana má Bennett schovanou dodnes

Zaparkovali své auto na poli poblíž strýcova domu, ale než stihli vystoupit, všimli si pohybu za autem. Najednou se ozvala hlasitá rána, která rozbila zadní okénko vozu. Vedle auta stál muž v bílém oblečku s králičíma ušima a křičel na ně, že jsou na soukromém pozemku. Bennett okamžitě nastartoval a odjel. Později našel na podlaze auta sekeru a celý incident nahlásil na policii.

Druhé zjevení králíka se sekerou

Jen o deset dní později, dva dny před Haloweenem, se děsivý králičí muž zjevil znovu, nedaleko místa, kde byl spatřen poprvé. Muž v kostýmu králíka stál na verandě rozestavěného domu, když si ho všimnul hlídač staveniště Paul Phillips.

Bylo krátce před půlnocí a Bunny Man hlídači pohrozil, že jestli neodejde, usekne mu hlavu. Následně kolem sebe začal máchat sekerou. Phillips odběhl pro svoji zbraň, ale než se stihl vrátit, tajemný králičí muž zmizel v blízkém lese.

Zprávy o těchto dvou incidentech se rychle rozšířily a jen během dvou následujících týdnů místní policie obdržela více než padesát oznámení o pozorování záhadného Bunny Mana. Pátrání po něm však nebylo úspěšné.

Nejčastěji opakovaný příběh

Jak se zprávy o Bunny Manovi v průběhu let šířily, začaly se rychle odchylovat od skutečnosti. Nejrozšířenějším příběhem o původu Bunny Mana je ten, že jde o přízrak uprchlého, psychicky narušeného trestance, který utekl z ústavu pro duševně choré v Cliftonu.

Skupina vězňů z ústavu měla být v roce 1904 transportována do nového zařízení, když autobus nečekaně havaroval a všichni byli na místě mrtví. Až na jednoho, šílence jménem Douglas Grifon, který měl vyvraždit svou rodinu.

Zohavení králíci

Policie uprchlíka dlouho hledala, a při tom v lese narážela na rozřezaná mrtvá těla napůl snězených králíků. Bylo zřejmé, že Grifon se živil živými, syrovými králíky, aby přežil. Také je rozřezával, jako by si užíval zabíjení.

Když vyšetřovatelé pátrali poblíž železničního nadjezdu Colchester Road u Cliftonu, našli tělo mrtvého muže, který svíral sekeru. Uprchlého šílence Grifona nakonec objevili v nedalekém lese u železničního tunelu. Následně jim utekl na koleje a nechal se prý zabít projíždějícím vlakem.

Samozřejmě, že v roce 1904 bylo trochu brzy na to, aby autobusy běžně přepravovaly pacienty ústavů a trestance. Navíc v této době v této oblasti žádné ústavy pro duševně choré nebyly. Tento příběh se však traduje nejčastěji.

Vraždy pod mostem králičího muže

Další legendy vypráví, že se Grifon nezastavil u zabití jednoho člověka a několika desítek zvířat. A to ani poté, co ho měl přejet vlak. Rok po jeho údajné smrti se Bunny Man začal zjevovat lidem, kteří se toulali se o halloweenské noci v tunelu pod mostem.

Na Halloween v roce 1905 měli být v tunelu pod železničním mostem zabiti, pověšeni, podřezáni a vykucháni tři teenageři. O rok později se scénář opakoval. Vždy předtím se v okolních lesích začala objevovat mrtvá těla králíků.

V průběhu let se lidé o halloweenské noci tunelu začali vyhýbat, ale vždy se našla nějaká skupina dětí, které chtěly tuto legendu otestovat – a zemřely stejně strašnou smrtí jako jejich předchůdci.

Nepodložené výmysly

Historik Brian Conley ve svém výzkumu tyto verze příběhu důkladně studoval. O žádných takových vraždách však neexistují záznamy. Stejně tak nebyla potvrzena existence onoho ústavu pro duševně choré v oblasti Cliftonu.

Bunny Man nebyl v žádných místních zprávách zmíněn až do incidentů v roce 1970. Tato legenda koluje, přestože nemá žádný faktický základ. To, co začalo jako jedno či dvě pozorování muže se sekerou v kostýmu králíka, se tak stalo jednou z největších městských legend na americkém východním pobřeží.

Lovci záhad sem přijíždí i z okolních států

Most Bunny Man Bridge je dnes polepen cedulemi se zákazem vstupu ve snaze odradit zvědavce, kteří se zdržovali a hromadili na jednoproudé silnici, která vede pod mostem. Jen v roce 2011 místní policie o halloweenské noci musela rozehnat více než dvě stovky zvědavců a fanoušků legendy o Bunny Manovi, které měly k železničnímu nadjezdu namířeno.

Navzdory tomu všemu legenda o Bunny Manovi stále žije svým životem. Ačkoli se jen málo zakládá na skutečnosti a policie po rozsáhlém vyšetřování incidentů v roce 1970 označila existenci králičího muže za nepodloženou.

Autor: Michaela Pauerová

Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com, ranker.com

Fotografie je pouze ilustrační.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články