5 opravdu podivných jídel. Pochutnejte si na polévce z ptačích hnízd nebo kachním embryu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Housenky
Zdroj: Shutterstock

Někdy vás možná zaskočí, co vám to ta tchyně zase uvařila, když jste k ní po roce přijeli na návštěvu. Můžete si ale být jistí, že ať už vám kdokoli připravil cokoli, tak na světě existují ještě daleko horší pokrmy. A mnozí lidé si na nich i přes jejich děsivý vzhled a průběh přípravy pochutnávají.

Až se budete chtít někomu pomstít, možná mu připravíte jeden z následujících pokrmů. A kdyby si stěžoval, jednoduše mu můžete říci, že v jiných zemích tohle jídlo považují za lahůdku. Ani vlastně nebudete lhát.

Ačkoli my si úplně nedokážeme představit, jak si na těchto jídlech mohou lidé pochutnávat, podle mnohých jde o zážitek, který musíte minimálně jednou v životě vyzkoušet. No, někteří možná u té první zkušenosti raději zůstanou jako u poslední.

Polévka z ptačích hnízd

Polévka z ptačích hnízd je čínská specialita, která má fungovat nejen jako afrodiziakum, ale také jako pomocník s krásnou a čistou kůží a jemnou pletí. Navíc posiluje imunitní systém člověka.

Podle webu thespruceeats.com se prodává i za tisíce dolarů. Na její přípravu je ideální hnízdo rorýsovitých ptáků, kteří si své příbytky staví z vlastních slin. Takže hádáme, že v Čechách můžete využít třeba hnízda vlaštovčí.

Kachní embryo

Říká se mu balut. Jde o pokrm, který je oblíbený především na Filipínách. Oplodněné kachní vajíčko se zahřívá tak dlouho, dokud není embryo dostatečně velké. Pak se jednoduše uvaří natvrdo a je připraveno ke konzumaci.

Žloutek má chuť jako klasický vnitřek vajíčka. Tělo nenarozeného mláděte je křupavé, ale tak trochu bez chuti a podává se osolené, opepřené a zakapané octem. Podle všeho je tahle dobrota výživná především na kosti a klouby.

Housenky mopane

Tyhle housenky jsou oblíbenou africkou svačinkou. Nejde ale o pokrm, který je podobný sušeným červům, jsou to vymačkané obaly dvanácticentimetrových housenek, které se jedí syrové, nebo se suší.

Někdy jsou také vhozeny do ohně a podobně jako u nás brambory se dlouhou dobu ohřívají v popelu. Takto vyuzené jsou prý pochoutkou mnoha domorodých kmenů, mačkání vnitřností a příprava housenek ale příliš lákavě nevypadá.

Opičí mozek

Jde o asijskou specialitu, která se podává především váženým hostům a věří se tomu, že má dodat člověku moudrost. Je ale poměrně složité ji servírovat, musí se totiž jednat o mozek z čerstvě zabité opice. Ten se podává syrový.

Několik minut po vychladnutí mrtvého těla dochází ke sražení mozku a pokrm se stává trpkým. Ani při správném podávání se ale nedá čekat nějaký skvělý zážitek. Chuť opičího mozku bývá přirovnávána k vodnatému tofu.

Casu marzu

Casu marzu je sýr oblíbený především v Sardinii. Jeho příprava probíhá tak, že se několik měsíců nechává požírat larvami červů, protože poté, co projde jejich trávicím systémem, se stává jemnějším.

Tuhle pochoutku si můžete vychutnat za poměrně vysokou cenu obvykle pouze zde, její dovoz do mnoha zemí je zakázán. Dejte si ale pozor na zbytky červů, jejich těla jsou vysoce toxická, a mohou přivodit dokonce i smrt.

Zdroj: thespruceeats.com, vikend.hn.cz, TikTok
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články