Revoluce ve vaření: Tajná přísada, jež vám zaručí dokonalá míchaná vajíčka

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
michana vejce
michana vejce

Vajíčka na sto způsobů už dávno nejsou jen rychlým studentským jídlem. Zejména míchaná vejce jsou úpravou vhodnou jak na snídani, tak večeři. I luxusnější restaurace se předhánějí v tom, kdo je bude mít chutnější a nadýchanější. Jenže jak jich dosáhnout v domácím prostředí? Stačí znát tajemství jedné jediné tajné ingredience šéfkuchařů.

Každý je upřednostňuje jinak. Někdo je má rád krémovější, jiný sušší, avšak shodneme se na tom, že nadýchaná jsou nejvíce žádoucí a velmi chutná.

Nemusíte být zrovna kavárenští povaleči a milovníci brunchů v moderních podnicích, abyste si mohli vychutnat dokonalá míchaná vejce.

Dokonalý trik pro dokonalá míchaná vejce

Existuje trik, jak takové konzistence snadno dosáhnout. Není přitom nijak drahý, tak naopak. Jeho tajemství tkví snad v té nejobyčejnější ingredienci, jaká vás jen může napadnout.

Pořádně načechraná míchaná vejce se udělají snadno. Abyste dosáhli dokonalé konzistence, stačí vajíčka rozšlehat, nejlépe metličkou nebo vidličkou.

Místo toho, abyste jejich objem zvětšovali mlékem, které navíc ne každý může a ne každému dělá dobře, přilijte do směsi trošku sodovky. Ano, čtete správně. Oné načechranosti míchaných vajec dosáhnete díky tak banální ingredienci.

Proč to funguje?

A proč právě perlivá voda je cesta k úspěchu? Když vaječná směs dopadne na rozpálenou pánev, teplo způsobí, že se bublinky zvětší, a tím se vaše vejce načechrají.

Jelikož je sodovka bez chuti a zápachu a nemá také žádnou barvu, zůstane vám jen pánev plná dokonalých míchaných vajec.

Co se týče dávkování, uvádí se polévková lžíce na porci, respektive na dvě větší vejce. Pak je zamícháte jako obvykle a máte hotovo.

Nedoporučujeme však žádné šílené experimenty s ochucenými vodami, minerálkami či limonádami. V takovém případě by vám pověstná načechranost byla opravdu k ničemu. Dobrou chuť!

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články