Zuzana (43): Manžel mi neřekl, že vyhrál miliony. Já živila rodinu a on si užíval!

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zoufala zena
zoufala zena

Nikdy jsem nefandila sázení, ale můj manžel byl opačného názoru. Každý týden pravidelně sázel a vždycky doufal, že zrovna on vyhraje tu úžasnou sumu, které by odolal jen málokdo. Ano, i mě by se výhra moc líbila, jenže jsem člověk, který stojí nohama na zemi. Nevěřila jsem, že někdy vyhraje. Peníze, které do sázení investoval, bych osobně využila mnohem lépe.Kvůli manželově zálibě v sázení jsme se často hádali. Ačkoli jsme oba pracovali a finančně jsme na tom nebyli špatně, nebylo to zrovna málo, co měsíčně prosázel. Nelíbilo se mi to, proto jsem se ozvala. Manžel ale vždycky jen mávl rukou a odpověděl mi něco ve stylu, že já taky chodím na nehty a ty nejsou zadarmo. Tak co řeším. A tím naše hádky skončily.

Zase si vsadil

Ten den mi tehdy přišel jako každý jiný. Manžel se opět cestou z práce stavil v trafice, aby si vsadil, a večer čekal u televize na slosování. Teď zpětně už vím, že jsem si toho dne před rokem měla více všímat detailů, ale tehdy jsem se věnovala domácnosti a dětem a manželovo chování jsem vůbec nebrala v potaz.

Zdroj: 123RF.COM

Několik dní nebyl doma

Asi měsíc poté si manžel sbalil věci a odjel na služební cestu. Alespoň tak mi to tenkrát řekl a já se neptala. Že by v tom byla jiná žena mě ani ve snu nenapadlo, Radek takový nebyl. Nakonec nebyl doma týden a ze služební cesty, která se měla konat v Mělníku, se vrátil opálený jako od moře. Na moje otázky odpověděl, že sluníčko krásně svítilo a on zkrátka chytl trochu bronzu. Mělo mi dojít, že lže.

Pár dní nato domů přijel novým autem. S pusou dokořán jsem se ptala, kde na něho vzal. Vysvětlení? Byl povýšen a toto auto dostal jako bonus. Neptala jsem se, zdálo se mi to věrohodné a nové auto nám všichni záviděli.

Byla jsem s dětmi prakticky sama

Od toho času byl Radek pořád někde pryč. Začal chodit na golf, protože jeho kolega v práci tam chodí taky. Často jezdil na pracovní víkendy. S dětmi jsem tak byla prakticky pořád sama, jejich tatínek jim příliš času nevěnoval. Horší to ale bylo s penězi, kterých mi příliš nedával. Proto jsem rodinu živila sama ze svého platu, což nebylo vždycky úplně jednoduché.

Neskutečná rána pod pás

Po tři čtvrtě roce, kdy se manžel zdržoval více někde venku než doma, jsem toho začala mít dost. Peníze mi nedával, ale očividně jich měl dostatek. A já chtěla vědět, kde je bere. Jeho odpověď mi vyrazila dech. Řekl mi, že vyhrál něco málo přes tři miliony. Nevěřila jsem svým uším! Zatímco on si žil ve vatě, já s dětmi jsme z té výhry, kterou mimochodem už stihl prakticky celou utratit, neviděli ani korunu. Ani korunu!

Aby toho nebylo málo, požádal o rozvod. Našel si totiž přítelkyni, se kterou si ten necelý poslední rok užíval, zatímco já jsem se starala o naše děti.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články