Zuzana (37): Láska, která nemá budoucnost: Zamilovala jsem se do ženicha klientky

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 32 2
zena 32 2

Zuzana pracuje v jedné oblíbené pražské svatební agentuře, která se stará o kompletní přípravu svateb doslova od A po Z. Svoji práci popisuje jako vysněnou, protože jí dělá radost, když může nevěstám pomáhat s přípravou jejich výjimečného dne. Až donedávna svoji práci považovala za splněný sen. Pak se ale stalo něco, kvůli čemu veškerá radost i nadšení zmizelo.

Vždycky mě to lákalo tímto směrem

Zuzana se nám svěřila, že o práci svatební agentky snila už jako malá holka. Pochází z rozvětvené rodiny, odmalička se tak zúčastnila mnoha svateb, nebylo se čemu divit, že ji to táhlo zrovna tímto směrem. Kvůli vysněnému povolání se dokonce přestěhovala do Prahy, kde je o pomoc svatební agentky daleko větší zájem. Konečně si tak mohla začít plnit svůj dávný sen.

„Když jsem dostala možnost pracovat pro svatební agenturu, kterou jsem dobře znala z reklam, byla jsem štěstím bez sebe. Můj sen konečně začínal mít reálné tvary a já se nemohla dočkat, až začnu nevěstám pomáhat, aby byl jejich svatební den jedním slovem perfektní,“ vypráví Zuzana s nadšením v hlase, ze kterého usuzujeme, že se pro tu práci opravdu narodila.

Zdroj: 123RF.COM

Rukama mi prošlo mnoho nevěst

„Ve svatební agentuře pracuji již devět let a během té doby mi rukama prošlo opravdu mnoho nevěst. Každá z nich ale byla trochu jiná, s každou byla radost spolupracovat. Svoji práci prostě miluji,“ rozplývá se paní Zuzana a my sledujeme, jak se usmívá od ucha k uchu, když mluví o svém zaměstnání.

Zdroj: 123RF.COM

„Přiznám se bez mučení, že ačkoli ke každé klientce přistupuji individuálně a do spolupráce s ní vždy dávám maximum, ne všechny mi utkví v paměti,“ říká Zuzana. „Některé si pamatuji, na jiné bohužel zapomenu, tak už to chodí, když máte třeba šest nebo sedm klientek do měsíce. Jedna klientka mi ale zůstane ležet v žaludku pravděpodobně hodně dlouho,“ řekne tiše, že to skoro zní jako šepot.

Zamilovala jsem se do zadaného muže

V ten okamžik úsměv ze Zuzaniny tváře mizí a nezbude po něm jediné památky. Místo toho se zachmuří a zatváří se ustaraně. Vzápětí se dozvídáme, že se zamilovala do zadaného muže. A aby toho nebylo málo, byl to muž jedné její klientky.

„Člověk by si řekl, že zadaný muž přece není handicapovaný, jsou případy, kdy se lásce nedá poručit a zadaní muži opouští své stávající přítelkyně pro ty nové,“ snaží se Zuzana trochu odlehčit situaci. „Nicméně v mém případě je šance nulová, vždyť se budou za dva měsíce brát!“ zašeptá a schová obličej do dlaní.

Pozvala mě na svoji svatbu

Když se zeptáme, jak se Zuzana s oním mužem vlastně seznámila, vysvětlí nám, že při plánování s sebou mnoho klientek bere i své partnery, aby byli při rozhodování. V rámci zařizování svatby také pomáhají s výběrem obleku.

„Víte, co je na tom nejhorší?“ zeptá se nás Zuzana, ale nečeká na odpověď a hned pokračuje. „Není to vědomí, že toho muže nikdy nebudu mít. Oni mě pozvali na svatbu, nejhorší pro mě bude sledovat, jak si muž, kterého miluji, bere úplně jinou ženu. Ten pohled mi určitě zlomí srdce,“ říká zoufale Zuzana, a tím ukončuje své vypravování, po kterém i nám zůstává na jazyku jistá hořkost.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články