Zdena (52): Stydím se za své tajné touhy. Kdyby se o nich manžel dozvěděl, zavrhl by mě

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Zdroj: 123RF.COM

Ačkoli svého muže miluje, má před ním tajemství, se kterým se mu nemůže svěřit. Je si totiž jistá, že by její touhy nepochopil a určitě by ji zavrhl. Nadále proto žije jen ve svých představách a pomalu se smiřuje s tím, že se její tužby nikdy nenaplní.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Zdena je vdaná už třicet let. S manželem Zbyškem prožila krásné chvíle. Když se před lety stěhovala za ním na vesnici, byla přesvědčená, že si vesnický život zamiluje.

Byla jsem zamilovaná

„Zbyška jsem si brala jako mladá holka,“ začíná ve svém e-mailu vyprávět Zdena. „Byla jsem zamilovaná až po uši, pro Zbyška bych udělala cokoli.“

Proto bez řečí souhlasila s tím, že se přestěhují na vesnici. Zbyšek na vesnici vyrůstal a vesnický život byl v něm pevně zakořeněný. Zdena byla ochotná vzdát se pohodlí města, které tak dobře znala.

„První roky jsem si to na vesnici užívala, oproti městu to bylo jako nebe a dudy,“ popisuje. „Nevadilo mi, že mám všechno daleko a že jsem prakticky odříznutá od civilizace.“

Neřekla jsem mu pravdu

Jak roky plynuly, Zdena s manželem postupně vychovala dvě děti. Ačkoli se snažila, ve skutečnosti nebyla pro život na vesnici tak nadšená a zapálená jako její muž.

„Snažila jsem se, opravdu,“ píše Zdena, „ale vesnice mi nepřirostla k srdci. Mému muži bych to ale nikdy neřekla, on vesnici miluje,“ dodává.

Roky proto žila nespokojená na místě, které se jí vlastně ani nelíbilo. Chtěla zpátky do města, ale věděla, že manžel by to nepochopil.

Kdyby znal mé touhy, jistě by mě zavrhl

„Moc bych si přála, abych se mohla vrátit do města,“ zoufá si Zdena. „Tam jsem se narodila, tam jsem vyrostla. Tam je všechno jednodušší a pohodlnější!“

Už několik let Zdena žije se svými tajnými tužbami, o kterých před Zbyškem mlčí. Svého muže zná natolik dobře, že si je jistá, jaká by byla jeho reakce.

„Nechtěl by o tom ani slyšet, to vím určitě. Do města jezdí jen tehdy, když je to nutné. Zavrhl by mě, kdyby to věděl,“ svěřuje se nešťastně.

Strávím zde zbytek života

Zdena se pomalu smiřuje s tím, že na vesnici stráví zbytek svého života, ačkoli zde není šťastná. Jiné východisko totiž bohužel nevidí.

„Kdybych manželovi řekla, že se chci vrátit do města, nejenže by mě odsoudil, ale ještě by mi řekl, že klidně mohu, ale bez něj,“ píše. „A život bez svého Zbyška si neumím představit.“

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články