Zdena (46): Manžela mi svedla manželská poradkyně

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
poradkyne
poradkyne

Po pětadvaceti letech i na naše manželství dopadla krize. S manželem jsme se stále častěji hádali, on pak trávil více času v práci, snad aby se mi vyhýbal. Půl roku jsem se snažila mezi námi rozbouřené vody urovnat, ale bylo to marné. Manžel o mé pokusy nejevil zájem a mně začínala docházet trpělivost. Proto jsem přišla s nápadem, do kterého jsem vkládala velké naděje.

Když nestačila moje snaha, chtěla jsem o pomoc požádat jinde

Když se veškeré moje pokusy ukázaly jako marné, rozhodla jsem se jít na to z druhého konce. Domluvila jsem nám schůzku u manželské poradkyně. Když jsem to oznámila manželovi, strašně se rozzlobil. Křičel na mě, že nepotřebujeme, aby do našich problémů strkal nos někdo cizí. Já si však stála za svým i za cenu toho, že se mnou manžel poté prakticky vůbec nemluvil. Já ale do návštěvy manželské poradny stále vkládala velké naděje.

Zdroj: 123RF.COM

První návštěva byla rozpačitá

První schůzka s manželskou poradkyní byla z naší strany velmi rozpačitá. Ani já, ani manžel jsme se v té situaci necítili příliš komfortně. Po prvním sezení jsem dokonce uvažovala nad tím, že to byl přeci jen špatný nápad. Po druhé schůzce ale přišel zlom a já zahlédla světlo na konci tunelu. S manželem jsme se docela rozpovídali a navzájem se o sobě dozvěděli věci, které jsme si ani za ta léta manželství neřekli. Na třetí schůzku se manžel očividně těšil a já byla šťastná, že se to mezi námi konečně obrací k lepšímu.

Najednou se to mezi námi změnilo

Po čtyřech sezeních u manželské poradkyně manžel pookřál. Docela se to mezi námi změnilo – manžel už na mě nebyl tak protivný, normálně mi odpovídal místo toho, aby na mě pouze štěkal odpovědi. Byl to zase ten muž, kterého jsem si před pětadvaceti lety vzala. Ačkoli se opět choval přívětivě, v určité oblasti našeho manželství se nezměnilo nic. Za dveřmi ložnice jsme byli stále vzájemně odcizeni. Ačkoli mě to trápilo, nechtěla jsem na manžela tlačit. Myslela jsem si, že jen potřebuje trochu více času.

Přistihla jsem manžela s milenkou

Zdroj: 123RF.COM

Toho dne jsme měli mít další schůzku u poradkyně. Po obědě mi ale přišla SMS, že musí sezení z osobních důvodů zrušit. Já si však již vzala v práci na odpoledne volno, tudíž jsem se vrátila domů. Už ve dveřích mě zarazilo, že není zamčeno – manžel měl být v práci a děti ještě ve škole. V předsíni jsem si všimla cizích bot a v tu ránu se mi zastavilo srdce. Schody do ložnice jsem brala po dvou, srdce mi divoce bušilo a já tušila, co najdu za dveřmi.

Nespletla jsem se. Manžel byl v naší společné posteli s milenkou. Úplně nejhorší bylo zjištění, kdo je ta milenka. Byla to naše manželská poradkyně!

Požádala jsem o rozvod

Zdroj: 123RF.COM

Najednou mi došlo, proč se manžel na sezení tak těšil. Pochopila jsem, proč se choval mile. A taky jsem si uvědomila, proč se mnou stále nechtěl spát. Našel si totiž náhradu, kterou jsem mu svým způsobem do postele přihrála sama. To byla poslední kapka. Ačkoli manžel prosil a sliboval, požádala jsem o rozvod.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články