Vlaďka (41): Nastěhovala se k nám do domu nová spolubydlící. Manžel za ní nejspíš v noci chodí

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
nedokazu uzivit
nedokazu uzivit

S manželem máme velký dům a spoustu finančních problémů. Po tom, co se děti odstěhovaly na kolej, rozhodli jsme se využít volný pokoj k pronájmu. Máme velkou zahradu, bazén, v okolí je několik pěkných lokalit a mysleli jsme, že kdejaký měšťan by uvítal na čas odpočinek na venkově.

Prvních několik zájemců se k nám nastěhovalo vždy jenom na měsíc. Užili si dovolenou a šli si opět za svým. Když se nás poslední nájemkyně zeptala, zda bychom ji u nás nechali bydlet dlouhodobě, než si najde vlastní bydlení v této lokalitě, neměli jsme s tím problém. Brzy jsem ale zjistila, že si s manželem rozumí víc, než by se mi líbilo.

Přistihla jsem ho v noci na chodbě. Myslím, že mi lhal

Když jsem se jednou probudila a postel vedle mě byla prázdná, šla jsem se do kuchyně napít a podívat se po svém manželovi. Ten šel z chodby, kde má pokoj naše spolubydlící. Na otázku, co tam dělal, odpověděl, že je mu zle a šel se proto projít. Udělala jsem mu čaj, uložila ho do postele a chtěla dál spát, můj mozek ale začal přemýšlet.

Co když mu není špatně? Co když byl navštívit naši o deset let mladší spolubydlící z nějakého mně neznámého důvodu? Rozhodla jsem se vypozorovat, jestli se jeho noční návštěvy neopakují. Problém je, že vždy usnu a spím až do rána. Pravdou ale je, že když mi zvoní budík, můj muž je už v kuchyni a připravuje snídani. To nikdy dříve nedělal. Myslím, že chodí za spolubydlící každou noc.

Zdroj: 123RF.COM

Přes den se k sobě nemají. Možná jsem jen paranoidní

Nechci nikoho obviňovat, dokud nebudu mít jistotu. Snažím se vypozorovat jen náznak, nějaký úsměv nebo milé slovo. Oni se ale sotva u snídaně pozdraví a celý den si jeden druhého nevšímají. Začínám mít pocit, že jsem jenom paranoidní. Bojím se, že kdybych se na celou situaci zeptala, přijdeme o spolubydlící, která nám platí poměrně slušnou částku, nebo že se dokonce pohádám s manželem.

Zkoušela jsem si celé noci číst, poslouchat písničky, neusínat. Pokaždé, když bdím, manžel spí až do rána a s budíkem odchází do kuchyně dělat snídani. Nikdy jsem ho nenachytala a myslím, že i kdybych měla pravdu, bez důkazů se všechno otočí proti mně. Jediným způsobem je zbavit se spolubydlící, která možná nic neprovedla. Marně hledám záminku, proč její pobyt u nás ukončit.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články