Věra (44): Lhaní se mi vymstilo. Manžel si zabalil věci a se synem odešli. Zpět je už nezískám

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 17
zena 17

Romana jsem milovala. Přesto jsem bohužel udělala chybu, která mě stála manželství. Teď bych dala cokoli za to, abych to mohla vrátit. Jenomže jednu věc můj muž nesnesl, a to byly lži. A já mu lhala téměř půl roku o tom, co dělám po práci.

Myslím, že kdyby šlo o nevěru, překousl by to. Kdybych mu zahnula a všechno mu vysvětlila, asi by to mezi námi leccos změnilo, ale dokázal by se s tím smířit. Jenomže já mu lhala o své kariéře, vymýšlela jsem si a podváděla. A na lítost je pozdě.

Začala jsem si s kolegou z práce. Nedokázala jsem přestat

Tak jako já, i můj kolega Adam měl rodinu. Jenomže na jednom z večírků jsme se spolu zkrátka vyspali a on po pár dnech přišel s pozváním na kafe. Myslela jsem, že se chce domluvit, abychom o celé záležitosti pomlčeli. On mě místo toho svedl. Brzy se z našeho mileneckého vztahu stala rutina. Jednou týdně jsme se scházeli u něho doma, když byla jeho žena déle v práci.

Manželovi jsem doma tvrdila, že zůstávám v práci kvůli projektům. Začala jsem si vymýšlet nejrůznější zajímavá témata, o kterých jsem údajně dělala výzkumy. Nejen, že jsem mu lhala o tom, kde jsem, začala jsem ze sebe dělat někoho jiného. Vymýšlela jsem si rozhovory s kolegy, pochvaly od šéfa, práce, které nikdy neexistovaly. A on mi to všechno věřil, obdivoval mé pracovní nadšení a netušil, že je to všechno lež.

Přišla na nás Adamova manželka

Zdroj: 123RF.COM

Z počátku jsem se bála scházet se s Adamem u něj doma. Ale po půl roce strach opadl. Jenomže jeho žena jednou zkrátka přišla z práce dřív, než bylo plánováno, a přistihla nás spolu v posteli. Křičela, hodila po něm snubním prstýnkem a s pláčem odešla. Když jsem se vrátila domů s hlavou plnou myšlenek o tom, co si dnes pro manžela vymyslím, on už stál ve dveřích a mně bylo jasné, že něco není v pořádku.

Adamova žena mu z pomsty okamžitě zavolala a všechno mu řekla. Chtěla jsem se nějak bránit, ale nedokázala jsem to. Kromě jeho očí na mě totiž zrak upíraly i oči našeho syna. Na ten pohled nikdy nezapomenu. Roman se ještě ten večer sbalil. Náš syn mi řekl, že jsem zlá a že se mnou už být nechce. Ačkoli je mu teprve osm, dobře chápe, co jsem udělala. Nemohla jsem mu bránit, když odešel s otcem.

Syn chce být s tátou. Nemám šanci ho získat zpět

Zdroj: 123RF.COM

Lituji toho, co jsem provedla. Jenomže ani můj manžel, ani můj syn mi nikdy neodpustí. Roman požádal o rozvod a upozornil mě, že pokud budu o syna bojovat, sežene si dobré právníky. Já ale vím, že bych neměla šanci, protože dítě si samo zvolilo, s kým chce zůstat. A já mám teď jenom oči pro pláč. Lituji všeho, co jsem udělala. Nenávidí mě má rodina, můj kolega se mnou v práci nemluví. Dala bych cokoli za to, aby se to nikdy nestalo.

Věra, Brno
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí elektronické pošty. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články