Věra (25): Ve škole jsem propadala, teď vydělávám víc než mí spolužáci

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
70423815 s
70423815 s

Vzdělání by mělo být základním pilířem života. Já si už od dospívání myslela něco jiného. Ve škole jsem propadala a učení mi přišlo zbytečné. Zajímala jsem se o ekonomiku, finance a tok peněz. Nikdo nás neučil, jak si vydělat peníze. Škola pro mě byla ztráta času i mého potenciálu.

Jan Ámos Komenský by se nejspíše otáčel v hrobě, kdyby slyšel mé myšlenky. Ale já to viděla jinak. Cítila jsem se ve škole jako cvičená opice. Dělej úkoly, uč se do školy, a hlavně zapadej do systému. Nevyčnívej z řady a uč se vše, co ti řekneme! Škola mi připadala jako mučírna a továrna na kopie.

Nemůžete projevit vlastní názor, a když nestihnete úkol, dostanete za pět. Kde je logika? Každý žijeme svůj život a snažíme se v životě něco dokázat. Proč nás mají definovat naše známky ve škole? Chtěla jsem vědět vše o ekonomii, podnikání, strategiích a financích. To jediné mě bavilo a dávalo mi to smysl. Když pochopím, jak to celé funguje, mám šanci uspět. Nejeden velikán napsal knihu právě o finanční gramotnosti. Proč se tohle neučíme ve školách? Místo toho počítáme vzorečky a učíme se teoretickou část života. Já bych prosila praxi!

Zdroj: 123RF.COM

Jak získat svobodu?

S mým názorem moc učitelů nesouhlasilo, tak jsem měla věcně špatné známky. Nebyla jsem hloupá, ale měla jsem svoji hlavu. Má představa byla jasná. Chtěla jsem něco dokázat a pochopit dnešní svět. Jak je možné, že někdo živoří, zatímco jiný se topí v penězích? Samozřejmě neříkám, že peníze jsou všechno. Ale s nimi je život o dost lehčí. Můžete si kupovat kvalitní potraviny, doplňky, mít krásný dům i bezpečné auto. K tomu si moci dovolit jedinou věc, která stojí za peníze. Svoboda – finanční svoboda. Chtěla jsem takový pocit zažít.

Škola života vás naučí nejvíce

S odřenýma ušima jsem prolezla střední školu a vydala se na dráhu poznání. Můj hlavní zájem obsadily finance. Zajímalo mě, jak funguje nabídka a poptávka. Proč některé firmy krachují a jiné prosperují. Začala jsem číst ekonomické magazíny, sledovat zprávy a učit se od těch nejlepších.

Nyní jsem zástupce ředitele

Nemám sice titul, ale zato mám značné dovednosti a velký přehled o světě financí. Ve svých 25 letech jsem to dotáhla na vedoucí finančního sektoru přesto, že na pozici požadovali vysoké vzdělání, tak jsem je svou výmluvností přesvědčila. Pohovorem i testem jsem prošla na jedničku a doufám, že brzy postoupím výše. Zatímco mí spolužáci ještě ani nedostudovali, já už řídím několik firem. Neříkám to proto, abych se chlubila. Ale možná to čte nějaká žena nebo muž, kteří tápou stejně jako dříve já. Pokud něčemu doopravdy věříte, tak si běžte za tím. Co můžete ztratit?

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články