Vendula (38): Děti nenávidí mého přítele, nemohu se s ním rozejít. Sama bych děti neuživila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
matka syn
matka syn

S Tomášem jsem byla šťastná. Vzali jsme se, když mi bylo dvacet osm. V tu dobu už jsme spolu vychovávali dvouletého syna Ondru. Rok po svatbě se nám narodil ještě Filip. Žili jsme jako šťastná rodina. Až do toho smutného dne, kdy se Tomáš vydal na oslavu narozenin jeho nejlepšího kamaráda.

Bylo to před třemi roky. Tomášův kamarád Adam slavil třicáté páté narozeniny. Pozval i mě, ale musela jsem do práce. Strašlivou novinu jsem se dozvěděla další den nad ránem. Na oslavě se dost pilo a ani můj muž se příliš nešetřil. Při cestě domů spadl do rybníka a bohužel nebyl poblíž nikdo, kdo by mu pomohl. Přišla jsem o manžela a moji dva synové o otce.

Děti se s tím nemohou smířit

Zdroj: 123RF.COM

V srdci mám stále Tomáše, už druhým rokem ale bydlím s novým přítelem. Děti ho nenávidí, protože mu kladou za vinu smrt svého otce. Ano, dala jsem se dohromady s Adamem. Byl ke mně milý, hodně mi po smrti Tomáše pomáhal. Nejen psychicky, ale především finančně. Mám ho ráda, možná bych se i zamilovala, jenomže stále jsem se nepřenesla přes Tomášovu smrt.

Začali jsme spolu bydlet

Adam ví, jaký je můj vztah k němu. On mi několikrát řekl, že mu na mně záleží a nedopustí, aby se mi v životě stalo ještě něco podobně špatného. I když jsem mu naznačila, že na náš vztah příliš spěcháme, nakonec jsem souhlasila se sestěhováním. Dělá, co může, aby si s dětmi rozuměl. Ondra s Filipem se k němu ale chovají odtažitě. Především starší syn, který chápe situaci o něco lépe a mladšího Filípka navádí, aby s Adamem nemluvil.

Někdy přemýšlím, že s Adamem je to vlastně spíše takový přátelský flirt. Vystupujeme sice na veřejnosti jako pár, spíme spolu a očividně je mezi námi jistá chemie, nevím ale, zda chci tenhle vztah udržovat i do budoucna. Dokážu se opravdu zamilovat do muže, kterému dávám tak trochu za vinu smrt svého zesnulého manžela? Několikrát jsem přemýšlela o rozchodu. Myslím, že ukončit vše dřív by bylo mnohem lepší, než nechat Adama v planých nadějích. Jenomže Adam stále tvrdí, že ví, jak ho beru a že na mě nijak netlačí. Prý mi chce hlavně pomoci s dětmi.

Potřebujeme jeho peníze

Navíc je pravda, že bez jeho finanční pomoci bych Ondru s Filipem neuživila. Sama toho příliš nemám, po Tomášovi mi toho také nezbylo skoro nic. Trápí mě nejvíc to, že děti Adama opravdu nesnáší. Několikrát jsem se jim snažila všechno vysvětlit. Filip mi rozumí, jenomže dá na svého staršího bráchu, který se zkrátka zatvrdil, že s Adamem mluvit nebude. Jak se celá situace vyvine do budoucna, je ve hvězdách.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články