Velká vnady jsem skrývala, dělaly mi ze života peklo. Operace mě stála vztah

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
smutnazenavesvetru
smutnazenavesvetru

Málokdo si kolem mě uvědomoval, jak velká prsa ve skutečnosti mám. Ráda jsem odjakživa nosila spíše volná klučičí trička a tak nebylo v podstatě nic vidět. Když jsem na sebe ale jednou za léto vzala plavky, přátelé se nestačili divit, kde jsem to vzala. Někteří mi dokonce tohle lákadlo chlapů záviděli. To ale netušili, jak moc trpím.

Pánské oblečení mi vyhovovalo, ale když jsem si náhodou chtěla vzít něco dámského, nic mi velikostně nesedělo. Problém bylo také koupit nějakou kvalitní podprsenku, ani košíčky H mi neseděly. Přitom jsem jinak v pase poměrně štíhlý člověk, a když už mi něco bylo přes prsa, bylo mi to velké v obvodu.

Výrazným problémem byly i zdravotní potíže

Přítel protestoval, když jsem si jednou za půl roku koupila novou podprsenku a utratila za ni přes dva tisíce korun. Nedokázal pochopit, že na moje prsa se levnější věci nevyrábějí. Horší než finance však byly zdravotní problémy. Pod prsy jsem se potila, sprchovala jsem se až třikrát denně, ale stejně se mi tvořila nepříjemná vyrážka. Navíc mě od jejich tíhy bolela i záda. Když jsem chtěla něco udělat se svým životním režimem a začít sportovat, prsa byla zkrátka všude. Při kterémkoli cvičení mi překážela.

Chtěla jsem si nechat prsa zmenšit na pojišťovnu. Žádné doporučení mi nevyšlo

Zdroj: 123RF.COM

Zjistila jsem si, že pokud bych měla doporučení od doktora, mohla bych si prsa nechat zmenšit i na pojišťovnu. Zkoušela jsem to přes různé odborníky a doufala, že mi některé doporučení vyjde. Prošla jsem vyšetřením na ortopedii, na kožním, nechala jsem si udělat nejrůznější kontroly prsních onemocnění, ačkoli mi doktoři doporučení napsali, pojišťovně to stále nestačilo.

Rozhodla jsem se to řešit v psychoterapii. Tolik mě to trápilo, že mi byla nakonec uznána psychická újma, která se stala dostatečným důvodem toho, aby mi pojišťovna zmenšení prsou proplatila.

Přítele jsem ztrácela už dlouho a mé rozhodnutí nakonec neunesl

Snažil se mnou soucítit. Ačkoli nebyl žena a nedokázal si to představit, podporoval mě, já ale myšlenkou na zmenšení prsou žila a proto se změnil i náš vztah. Věčně jsem běhala po doktorech a nevěnovala se mu. Nemluvila jsem o ničem jiném. Přestala jsem s ním i spát, protože jsem se za svá prsa neskutečně styděla.

Když jsem mu oznámila, že mi nakonec operace vyjde, nebyl z toho nadšený. Přál mi sice, že budu konečně šťastná, řekl však, že nám to poslední dobou stejně moc neklape a měli bychom si dát pauzu. I když jsem byla z nové informace nadšená, rozchod mě hodně zabolel. Zmenšení prsou mi život v mnoha ohledech vylepšilo. To, že jsem ztratila člověka, kterého jsem milovala, je pro mě ránou, ze které se musím vzpamatovat sama.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články