Tomáš (34): Jak mám říct své přítelkyni, že dítě její kamarádky je i moje?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
21053890 s
21053890 s

Tomáš byl až donedávna šťastný muž. Má dobrou práci, krásnou a milující přítelkyni, prostě zdánlivě dokonalý život. Během chvíle se lidem dokáže změnit život, obzvlášť když je dožene minulost.

Ten den vzal svou přítelkyni Moniku na večeři do restaurace. Pak měl v plánu ji požádat o ruku. Krabičku s prstýnkem střežil v kapse jako oko v hlavě. Během večeře si povídali a smáli se. Idylka sama.

Najednou proti němu šla žena. Byla mu nějaká povědomá. Čím víc se blížila, tím povědomější mu byla. Najednou si vzpomněl. Začal dělat, že jí, a soustředil se jen na svůj talíř, dokud žena nepřejde. Ale žena se zastavila u jeho přítelkyně.

„Moni? To je náhoda!“ vykřikla ta žena.

„Hanko? To snad není možné!“ opětovala stejně hlasitě a překvapeně Tomáše přítelkyně Monika. Vyskočila a obě ženy se objaly. Monika pokračovala směrem k Tomášovi: „Tomáši, to je moje spolužačka ze střední, Hanka. Ztratily jsme na sebe kontakt, když jsme odešly na vysokou.“

Tomáš se zmohl jen na pozdrav a pak odešel na toaletu. Prstýnek pro Moniku zatím zůstal v Tomášově kapse.

Později doma mu Monika vyčetla, že byl na Hanku hrubý. „Měl by sis na Hanku začít  zvykat,“ snažila se ho přesvědčit Monika. „Protože jsme byly nejlepší kamarádky a teď hodláme pokračovat tam, kde jsme tenkrát přestaly. Hanka se nedávno přestěhovala se svým přítelem a dcerou do města, jen pár ulic od nás.“

Zdroj: 123RF.COM

Temná minulost

Co ale Monika neví, je, že Hanka je Tomášova bývalá přítelkyně. Chodili spolu, když byli na vysoké. Právě v době, kdy se Hanka a Monika nestýkaly. Na tom by nebylo nic až tak divného a zarážejícího. Kdyby tenkrát Hanka bývala s Tomášem neotěhotněla.

Už během těhotenství se rozešli. Tomáš se chtěl podílet na výchově jejich dítěte, ale Hanka byla příliš hrdá a nechtěla. Po absolvování vysoké se Hanka těsně před porodem odstěhovala, aniž by Tomášovi nechala svou adresu. Řekla mu, že si nepřeje, aby ji někdy kontaktoval. Poslední informaci, kterou Tomáš od Hanky měl, byla, že má dceru Natálku.

Jelikož to Hanka s nekontaktováním myslela vážně, Tomáš celou situaci v sobě uzavřel a snažil se zapomenout. Po narození Natálky odjel do zahraničí.

Nevím, co a jak dál

Do teď měl Tomáš zdánlivě dokonalý život. Úžasnou přítelkyni, kterou chtěl požádat o ruku. Ale co teď? Pár ulic od nich bydlí jeho bývalá přítelkyně s jejich společnou dcerou.

Tomáš sedí za stolem s hlavou v dlaních a neví, jestli má jít za Hankou si o situaci promluvit nebo rovnou říct vše Monice. Ale jak bude Monika reagovat? Bude s ním chtít dál žít? A co její kamarádství s Hankou? „Vůbec nevím, co mám dělat, kterým směrem se vydat,“ dodává zoufale Tomáš a bezmocně rozhodí rukama.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články