Simona (45): Tchyně mi přeskládává prádlo, naše soukromí vůbec nerespektuje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nastvana
nastvana

Vždy jsem byla šťastná, že patříme s manželem k těm párům, které nemají žádné problémy v rodině. On si skvěle rozumí s mými rodiči, já zase s jeho matkou, která přednedávnem ovdověla. Donedávna jsem mohla pouze litovat ty, kteří mají s tchyní či tchánem nějaký problém. Jenomže se ukázalo, že ani tohle manželství se bez klasického problému neobejde. Tchyně mi totiž poslední dobou pěkně leze na nervy.

Maminka bude bydlet s námi

Když Vlasta ovdověla, bohužel nezvládala platit veškeré poplatky, které byly třeba. Proto brzy přišla o podnájem a její syn – můj manžel – ji nabídl, aby na čas bydlela s námi. Samozřejmě to předem prokonzultoval se mnou. Děti nemáme a v bytě je volná místnost, souhlasila jsem tedy, že než si něco najde, může být pár měsíců u nás.

Zdroj: 123RF.COM

I když se zdá, že sedmdesátiletá paní by u nás měla zůstat pod dohledem, nebo jít do domova důchodců, Vlasta je na svůj věk vitální a nikdo by jí netipoval ani šedesát. Navrhla jsem, že klidně může zůstat napořád, ona ale protestovala, že zase tak stará není, aby se o sebe nepostarala, že je to skutečně jen dočasné. A ve výsledku jsem za tu dohodu ráda.

Přemisťuje naše věci

Hned druhý den jsem se totiž vrátila z práce a v kuchyni mě překvapil totální zmatek. Žádné nádobí nebylo na svém místě. Tchyně mi k tomu řekla jen to, že teď je to mnohem přehlednější. Skleničky jsou u hrnečků a talíře u hrnců. Můj systém prý nedával smysl. Požádala jsem jí, aby to už nikdy nedělala a vrátila vše na původní místo. Druhý den jsem ale měla dokonce přeskládané oblečení ve své skříni. Ptala jsem se jí, co dělala v naší ložnici. Prý se chvíli dívala na televizi, ale vadil jí tam ten nepořádek, takže většinu času uklízela.

Nejen, že mi přeskládala všechno spodní prádlo, hrabala se dokonce i v mých osobních věcech. Vůbec jí prý nenapadlo, že by nám to mohlo vadit. Manžel se na ni naštval, ale já se jí zastala, protože mi bylo líto, jak na ni křičí. Další den se ale celá situace opakovala. Koště nebylo na svém místě, prádlo bylo jinde, než má být,…

Tchyně s námi je zhruba dva měsíce. Brzy si prý něco najde. Já doufám, že to bude opravdu brzy. Kromě toho, že nám vždy převrátí celý byt, než se vrátíme z práce, večer nemáme žádné soukromí. Chce si s námi neustále povídat a zavřené dveře pro ni nejsou překážkou. I když vidí, že nás očividně přerušila v intimní chvíli, sedne si na postel a začne nám vyprávět příběhy z mládí. Už asi chápu, proč má většina manželství s tchyněmi a tchány takové neshody. Mám Vlastu ráda, ale bydlení s ní opravdu není legrace.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články