Renata (42): Po rozvodu jsem si našla novou lásku. Bývalý manžel mému příteli vyhrožuje

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena plac
zena plac

S bývalým manželem jsme několik posledních let žili spíše vedle sebe nežli spolu. Začala jsem vnímat tu stále se zvětšující propast mezi námi a ve vztahu mi chyběla láska. Manžel sice nikdy nebyl ten typ, který by si potrpěl na něžná slůvka, milá gesta nebo častá vyznání, jenže dříve mi to tolik nevadilo.

Teď jsem najednou začala mít pocit, že nechci zbytek života strávit po boku někoho, kdo mě nedokáže ocenit jako ženu. Proto jsem podala žádost o rozvod.

Papíry podepsal až po nějaké době

Manžel s rozvodem zpočátku vůbec nesouhlasil. Ztropil doma neskutečnou scénu a na rovinu mi řekl, ať s jeho podpisem na tom cáru papíru v žádném případě nepočítám. Trvalo skoro rok, než konečně i on pochopil, že tudy cesta opravdu nepovede. Mezi námi už to bylo jen formální, snažili jsme se vycházet jen kvůli dětem, v ostatních ohledech naše manželství již dávno vyhaslo. Nakonec rozvodové papíry, které dlouhé měsíce čekaly v šuplíku, k mé neskutečné úlevě podepsal.

Zdroj: 123RF.COM

Rozvod proběhl rychle

Pokud jde o rozvod, byla to rychlovka. Domluvili jsme se, že děti zůstanou u mě a k tátovi budou jezdit jednou za 14 dní na víkend. Jednou za tři měsíce pak u něho měly strávit celý týden. Oběma nám to takhle vyhovovalo a soudcovo „klepnutí kladívkem“ pro mě znamenalo start nové životní etapy.

Zdroj: 123RF.COM

Nová láska mi opět ukázala krásu života

Půl roku po rozvodu jsem se začala vídat s kolegou z práce. Už dříve jsme po sobě tu a tam hodili očko, ale jakožto vdaná žena jsem si nemohla (a tehdy ani nechtěla) dovolit něco více. Teď jsem ale byla rozvedená a nové lásce tak nic nestálo v cestě. Díky Lukášovi jsem opět poznala, jak krásná láska může být a že je život vedle někoho, kdo vás má rád a váží si vás, rázem o něco veselejší. Netrvalo dlouho a s Lukášem jsme se začali veřejně ukazovat jako pár.

Bývalý manžel začal dělat scény

Na malém městě se nebylo čemu divit, že se můj nový vztah velmi rychle donese i k bývalému manželovi. Doufala jsem, že to přejde bez jediného slova, vždyť jsme tolik let žili jen vedle sebe! Jenže on začal dělat scény.

Začalo to SMSkou z neznámého čísla na účet mého nového přítele. Stálo v ní, že si má dávat pozor. Nechali jsme to být, i když jsme tušili, kdo za tím stojí. Pak přišla další zpráva, po ní další. A jejich obsah se začal zostřovat. Bývalý manžel teď Lukášovi vyhrožuje, že na něj pošle kamarády, že si na něj počká, až půjde večer z hospody nebo že si má dát pozor, jestli je jeho auto v pořádku. Zvažujeme, že na něj podáme trestní oznámení, protože na mé domluvy i prosby absolutně nereaguje.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články