Regina (47): Myslela jsem, že jen mutuje. On měl vážné onemocnění hlasivek

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena zanedbala
zena zanedbala

Zanedbala jsem zdravotní stav svého syna. Jsem matka třech dětí a neustále v jednom kole. Rodičovství je dřina, ale zároveň vám poskytuje naprostý pocit radosti a hrdosti. Pro své ratolesti chceme být oporou, ale i ti nejlepší rodiče udělají chybu. Já ji udělala.

Když se nám narodila první dcera, připadalo mi to jako dar z nebes. Náhle jsem se stala matkou a vše jsem podřizovala našemu malému andílkovi. Tak jako každá maminka si jistě užije spoustu dětských nemocí, proplakané noci, nevyspání a únavy, ani já jsem nebyla výjimkou. Ale zjistila jsem, že mateřský pud je natolik silný, že tuto zkoušku z rodičovství prostě zvládnu. Po třech letech, kdy, již byla Lucinka samostatná, jsem nabyla dojmu, že bude dobré jí pořídit sourozence. Další vlna plenek, přebalování, koupání a uspávání mě již tolik nezaskočila, jako u prvního dítěte. Tomášek rostl jako z vody. Společně jsme si odbyli neštovice, trhání prvních zoubků i první jedničky ve škole. Život byl v jedné lajně a žili jsme si tak nějak spokojeně. Žádné velké výkyvy.

Suvenýr z dovolené

Zdroj: 123RF.COM

Bylo na čase abych se vrátila do práce. Rodinný rozpočet se náhle velice mile osvěžil, dopřávali jsme si letní i zimní dovolené. Děti milovaly zimní lyžování, letní výlety k vodě, na kole, prázdniny u babičky a dědy a dovolená u moře nám všem také učarovala. Vše bylo moc fajn. Po návratu z Řecka, kde jsme strávili jako rodina celých 10 dní jsem zjistila, že si vezu malý suvenýr v podobě malého “drobečka” v mém lůně. Pátý člen rodiny byl na cestě naprosto neočekávaně. Brala jsem to ale jako další výzvu a šli jsme do toho.

Zátěžová zkouška

Pavlík byl naprostý benjamínek naší rodiny. Naprosto bezproblémové dítě, se kterým jsem si v rámci možností i stihla odpočinout. Léta utíkala, první dvě děti již byly dospělé a Pavlík právě započal své pubertální období. Mutace nám připadala s manželem směšná a dost jsme si syna dobírali. Nyní je mi to líto, kdybych tenkrát věděla, čím prochází, dala bych zpátečku. Když údajná mutace nebrala konce a přidal se chrapot, chronický kašel a neustálé virové onemocnění, nastal čas na vyšetření. Verdikt byl natolik zdrcující, že se mi podlomila kolena. Onemocnění hlasivek bylo závažné víc, než jsem očekávala.

Přírodní léčba

Dobrovolně jsme se odstěhovali z průmyslového města do hor, kde byl čistý vzduch, který léčí sám o sobě. Celé noci jsem pročítala internet a hledala nejschůdnější cestu k uzdravení našeho syna. Samozřejmě jsme nepodceňovali ani klasickou léčbu. Vlivem okolností jsem narazila na léčitelku na slovo vzatou. Vzala zdraví Pavlíka doslova do svých rukou. Jako zázrakem se během dvou let úplně vyléčil. Od té doby nedám dopustit na bylinky a léčivou moc energií. V horách jsme už zůstali, mám bylinkovou zahrádku, která se stala mou novou obživou. Prodej horských bylin mě maximálně pohltil a dal mému životu nový rozměr.

Autor: Daniela Lahodová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články