Petra (43): Měla jsem radost, že manžel hodně zhubl. Poté jsem zjistila, kam místo sportu tajně chodí

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Několik měsíců se Petra snažila svého manžela donutit, aby na sobě začal pracovat. Podle jejích slov od začátku vztahu za poslední tři roky hrozně přibral. Když tedy začal pravidelně z práce chodit domů později a tvrdil, že posiluje, měla radost.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Brzy se navíc opravdu ukázalo, že Filip shodil pár kilo. Cítil se sebevědomý, nosil oblečení, které ještě před časem neoblékl. A Petra ho nestačila chválit. Jenomže potom zjistila krutou pravdu.

Cvičit chodil jen první týden, pak hubnul úplně jinak

Petra vypráví, že kdyby si manžel nenechal doma zapnutý profil na sociální síti, asi by se nikdy pravdu nedozvěděla. Tehdy ale ze zvědavosti udělala chybu a přečetla si pár jeho soukromých zpráv.

„Zarazilo mě, že si hodně píše s jakousi Lucií. Samozřejmě, že jsem začala žárlit, ale nenapadlo mě, že opravdu přijdu na to, že by spolu něco měli. Z chatu ale vyšlo najevo, že se poznali v posilovně, a že jen kvůli ní se tam pár dní můj muž pravidelně vracel,“ vysvětluje Petra.

Navíc se ke konci zpráv čtenářka dozvěděla, že cvičení vůbec netrvalo celé ty měsíce. Po týdnu společného cvičení se totiž začal Filip s Lucií scházet soukromě.

„Doma mi říkal, že na milování nemá náladu, že už je ve věku, kdy ho to neláká. S mladší si ale ještě užil očividně rád,“ dodává.

„To, co jsem se v některých větách dočetla, bylo až zarážející. Opravdu jsem myslela, že takový není, ale bohužel moje touha po tom, aby zhubnul, ho donutila pouze k tomu, že mi začal zahýbat.“

Vyhodila jsem ho z domu. Sice zhubnul, takhle jsem to ale nechtěla

Když se následující den vrátil Filip z práce opět později, udeřila na něho Petra ihned s otázkou, kde byl. Odpověděl jí s klidem, že posiloval.

Když mu řekla, že ho v posilovně hledala, ale neobjevila ho tam, neměl, co by řekl.

„Pravda je, že jsem samozřejmě nikde nebyla. Zajímalo mě ale, jak se bude vykrucovat. Mlčel, a když jsem mu řekla, že o všem vím, začal se mi omlouvat. Sbalila jsem mu věci a poslala ho pryč.“

Petra si na jednu stranu vyčítá, že po Filipovi chtěla, aby se sebou něco dělal. Možná kdyby to neudělala, nikdy by jí nepodvedl.

Na druhou stranu to v něm nejspíš vždycky bylo a dříve nebo později by chybu udělal.

„Bolí to a je mi smutno. Ale nedá se dělat nic jiného než takový vztah ukončit. Nedokázala bych se dál dívat do očí někomu takovému, kdo mě tolik zklamal,“ zakončuje příběh Petra.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články