Petra (31): Zamilovala jsem se do přítele své nejlepší kamarádky. Nechci, aby si ho vzala, tak jsem jí namluvila, že ji podvádí

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zlakamaradka
zlakamaradka

Kamila je moje nejlepší kamarádka už od základní školy, kdy nás naše maminky posadily do stejné lavice. Od toho okamžiku se z nás stala nerozlučná dvojka, společně jsme absolvovaly nejen základní, ale i střední školu a přátelství neutrpělo jedinou ránu ani tehdy, kdy jsme šly každá na jinou vysokou. Stále jsme totiž byly v kontaktu a po vysoké se opět vrátily do rodného města, kde se teď pravidelně vídáme.

Slíbily jsme si, že nás žádný chlap nerozdělí

Už v období prvních lásek, to nám mohlo být asi třináct nebo čtrnáct let, jsme si s Kamilou slíbily, že nás nikdy žádný chlap nerozdělí. Obě dvě jsme totiž věřily tomu, že je naše přátelství daleko silnější a dlouhá léta nám to taky vycházelo. I když jsme obě postupně procházely nějakými vztahy, kamarádství pro nás bylo na prvním místě.

Zamilovala jsem se do zadaného muže

Zdroj: 123RF.COM

Kamila mě před třemi lety seznámila se svým přítelem Fandou. Potkali se náhodně v baru a hned mezi nimi přeskočila jiskra. Já v té době zrovna nikoho neměla a trochu jsem jim jejich lásku záviděla. Kamile mě bylo líto, nechtěla, abych volné večery seděla doma sama, tak mě často brali s sebou – na skleničku, na koncert nebo jen tak posedět. A tak se stalo, že jsem se zamilovala do zadaného muže. Do muže, se kterým chodila moje nejlepší kamarádka.

Budeme se brát!

Zdroj: 123RF.COM

Je to půl roku, co mi Kamila volala uprostřed noci a sdělila mi pro mě zdrcující novinku: „Budeme se brát! Chápeš to? Právě teď mě Fanda požádal o ruku!“ šveholila do telefonu a mě každé její radostí provoněné slovo bodalo do srdce jako hodně nabroušený nůž. Snažila jsem se předstírat nadšení, ale uvnitř jsem trpěla. Jakmile Kamila ukončila hovor, začala jsem brečet. A proplakala jsem celou noc.

Nechci, aby si ho vzala

Jsem Kamilina nejlepší kamarádka, proto se ode mě asi automaticky očekává, že se budu podílet na přípravě svatby. I Kamila nabyla dojmu, že budu její pravá ruka, se kterou může řešit vše od šatů, přes místo a datum, až po dort a zábavu. Já ale nechci, aby si Fandu vzala. Chci ho pro sebe!

Zdroj: 123RF.COM

Kamila se do plánování svatby pustila s neskutečnou vervou. Její nadšení mi ubližovalo, nevěděla jsem, jak svatbě zabránit, proto jsem si vymyslela, že jí Fanda podvádí. Vyprávěla jsem jí kompletně smyšlený příběh, že jsem ho jednou viděla s nějakou blondýnkou, jak se vedli za ruku – přihodila jsem i několik peprných detailů pro zabarvení. Kamila vypadala nešťastně a mně bylo špatně sama ze sebe. Jenže co jsem měla dělat?!

Zrušila zásnuby

Kamila na můj popud zrušila zásnuby a uhodila na Fandu, jestli je pravda, že má milenku. Ten chudák o ničem nevěděl a přísahal, že to není pravda. Já samozřejmě věděla, že nelže. V kamarádce ale nadále podněcuji představu, že opravdu někoho má. Třeba se rozejdou a já budu mít Fandu konečně pro sebe.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články