Pavla (27): Říkal, že jsem jeho múza: Život po boku umělce měl svá úskalí

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 15
zena 15

Moje maminka mi často říkávala, že až se v mém životě objeví ten pravý muž, zkrátka to poznám. Když jsem poznala Radovana, cítila jsem se velmi zvláštně, jako ještě nikdy předtím v životě. V ten okamžik jsem si vzpomněla na maminčina slova a nabyla pocitu, že právě Radovan je tím mým princem na bílém koni. Jak jsem mohla v tu chvíli tušit, že to všechno je jen klam a iluze?

Radovan byl umělec tělem i duší

Radovan byl úplně jiný než muži, které jsem do toho okamžiku poznala. Pokud byste ho postavili do davu, museli byste si ho prakticky okamžitě všimnout, měl totiž tak silné kouzlo osobnosti, že ho vyzařoval na dálku. Věc, která mě na něm uchvátila, byla skutečnost, že byl umělec tělem i duší. Věnoval se malování, což dle jeho slov nebyl jen pouhý koníček, ale životní poslání.

Žil úplně jinak, než na co jsem byla zvyklá

Než jsem poznala Radovana, měla jsem samozřejmě několik vztahů. Žádný z mužů ale nežil takovým způsobem života, jako právě Radovan. Mohla bych o něm s klidným svědomím prohlásit, že to byl bohém. Život si užíval plnými doušky, nestresoval se maličkostmi a nectil prakticky žádná pravidla. A právě to mi na něm strašně imponovalo.

Zdroj: 123RF.COM

Měla jsem na očích růžové brýle a vůbec mi nedocházelo, že i když v tuto chvíli jsem z jeho životního stylu nadšená, jednoho dne by se jeho způsob života mohl stát mojí noční můrou. To všechno jsem měla odhalit až za několik měsíců.

Říkal o mně, že jsem jeho múza

Radovan maloval rád a maloval opravdu často. Nebylo dne, kdy byste ho neviděli alespoň na pár okamžiků se štětcem v ruce. Dokonce od té chvíle, co jsme spolu začali chodit, často prohlašoval, že jsem jeho múza, která ho neskutečně inspiruje. Tato jeho slova mi neskutečně lichotila, cítila jsem se výjimečně.

Zdroj: 123RF.COM

Naivně jsem si myslela, že Radovan bere náš vztah stejně tak vážně, jako jsem ho brala já. Brzy jsem se ale přesvědčila, že jsem si to všechno jenom namlouvala.

Nebyla jsem jediná, kdo Radovana inspiroval

Že jsem jeho múza, Radovan s oblibou prohlašoval právě tehdy, kdy jsme spolu strávili příjemné intimní chvíle. Vnímala jsem to jako upřímné vyznání a pokaždé se v duchu tetelila radostí. Jednoho dne jsem však měla přijít na to, že jsem ani zdaleka nebyla jediná, koho Radovan považoval za svou múzu.

Když jsem ho totiž jednoho večera nečekaně navštívila, aniž bychom na tom byli domluveni, našla jsem ho v objetí jiné ženy. A aby toho nebylo málo, než si mě dvojice stihla všimnout, zaryla se mi hluboko do srdce i Radovanova slova, která jsem tak důvěrně znala. Když mezi nimi bylo po všem, stejně jako to dělával mně, i jí vtiskl polibek do vlasů a zašeptal, že je jeho múza.

Vztah s umělcem? Už nikdy!

Zpočátku mi Radovanův způsob života imponoval. Líbilo se mi na něm, že chce být volný jako pták a užívat si život na maximum. Když jsem však zjistila, co jeho touha po svobodě ve skutečnosti znamená, dokonale mi to otevřelo oči. Byla to pro mě zkušenost, která mě utvrdila v tom, že život s umělcem má svá úskalí, a do vztahu s někým takovým se už nikdy nepustím. Raději budu žít vedle obyčejného muže než vedle záletnického bohéma.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články