Olga (64): Kamarádky říkají, že mi mladý přítel sluší. Moje dcera si to ale nemyslí a nemluví se mnou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena
zena

Po smrti manžela jsem byla několik let sama. Mužská společnost po mém boku mi nijak zvlášť nechyběla. Pak mi ale osud do života poslal Michala a mě najednou došlo, o co jsem se celé ty roky vědomě připravovala. Mít někoho vedle sebe je totiž k nezaplacení.

Osud nás svedl dohromady

Manžel zemřel, když mi bylo čerstvých 50 let. Několik let ho trápila zákeřná nemoc, která ho nakonec dohnala a navždy nás rozdělila. Po jeho smrti jsem pánskou společnost nevyhledávala, nicméně tím nechci říci, že bych neměla příležitost – těch bylo nemálo, ale já jakékoli pokusy o seznámení odmítala. Muž mi prostě nechyběl.

Po třinácti letech samoty mi ale osud do života poslal Michala. Potkali jsme se na autobusové zastávce, kde mi jako galantní mladý muž pomohl s těžkou taškou nastoupit. Cestu jsme strávili společně vzájemným povídáním.

Zdroj: 123RF.COM

Nečekala bych, že se to stane zrovna mně

Abych to uvedla na pravou míru: Michal je oproti mně výrazně mladší. V době našeho seznámení mi bylo 63 a jemu teprve 38. Věkový rozdíl byl opravdu viditelný, proto by mě ani ve snu nenapadlo, že bychom se mohli dát dohromady. A přece se tak stalo. Na oné autobusové zastávce jsme se totiž začali potkávat stále častěji. Jak se ukázalo, byl to Michalův záměr. Měl o mě zájem a já se jeho zájmu nebránila.

Kamarádky říkají, že jsem vedle něho omládla

Mého nového přítele si okolí samozřejmě okamžitě všimlo. Nedivím se, vypadáme vedle sebe možná komicky, ale mně to nevadí. Michal do mého života vnesl to, co mi tolik let po manželově smrti chybělo – lásku, oporu, důvěru, objetí, přítomnost blízkého člověka, pohlazení.

Kamarádky jsou nadšené a říkají, že mi mladý milenec sluší. Prý jsem vedle něho omládla a vypadám svěžeji než kdy předtím. Jejich slova mi samozřejmě velmi lichotí a zároveň si i já sama uvědomuji, že jsem po boku mladého Michala možná o něco akčnější, než jak tomu bývalo dříve.

Zdroj: 123RF.COM

Dcera se mnou nemluví

Zatímco někdo mi mou známost přeje, někdo mě odsuzuje. Jedním z těch lidí, kteří skutečnost, že jsem si našla mladého přítele, nese velmi nelibě, je moje dcera. Když se o tom dozvěděla, ztropila mi scénu, ve které mi vyčítala, že je můj „přítel“ jen o rok starší, než je ona sama, a že bych mu mohla dělat mámu! Prý jsem ji svým chováním znechutila.

Od doby, co dcera o Michalovi ví, spolu nemluvíme. Dcera přerušila veškerý kontakt, snažila se dokonce i „naočkovat“ vnoučata proti mně, naštěstí už jsou ale obě vnučky rozumné a mají svůj názor. Trápí mě, že jsem kvůli známosti přišla o dceru, na druhou stranu jsem dospělá žena a moje dcera mi přece nebude určovat, s kým mohu být a s kým ne. A vedle Michala jsem šťastná.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články